Ochraniacz na materac wykonany jest z miłej w dotyku tkaniny typu Molton (100 % bawełny) przypomina frotę. Bardzo ułatiwa zachowanie bieżącej higieny materaca. Ochraniacz w narożnikach na wszyte gumki, zakładamy go bezpośrednio na materac, następnie na ochraniacz zakładamy prześcieradło.

Ochraniacz na materac wykonany jest z miłej w dotyku tkaniny typu Molton (100 % bawełny) przypomina frotę. Bardzo ułatiwa zachowanie bieżącej higieny materaca. Ochraniacz w narożnikach na wszyte gumki, zakładamy go bezpośrednio na materac, następnie na ochraniacz zakładamy prześcieradło.

Czym ochraniacz różni się od prześcieradła ?

Prześcieradło bawełniane przeznaczone do użytku domowego ma średnio gęstość w przedziale od 80 do 125 gramów na m2. Ochraniacz bawełniany Molton wykonany jest z tkaniny o gęstości 270 gram/m2, a więc gestość ochraniacza jest 2 a nawet 3 krotnie większa od standardowego prześcieradła bawełnianego.

Ochraniacz nie jest alternatywą dla prześcieradła, jest jego doskonałym uzupełnieniem. Każdy z nas poci się w nocy, jedni mniej inni więcej. Prześcieradło „wyłapuje” część naszych wydzielin, natomiast druga warstwa czyli ochraniacz absorbuje pozostałą ich część. Dzięki temu nasz materac znacznie dłużej zachowa swoją świeżość i czystość. Każdy wkład materaca (pianki, sprężyny) ubrany jest fabrycznie w pokrowiec, w większości przypadków jest to pokrowiec ściągalny i pralny. Wiec teoretycznie nie ma najmniejszego problemu z utrzymaniem czystości, ściąganiem, praniem i zakładaniem pokrowca na materac. W praktyce wygląda to tak, dobre materace są wyposażone w dobrej jakości pokrowce. Takie pokrowce mają grubość od kilku zdarza się nawet do kilkunastu milimetrów, często są pikowane. Pokrowiec ze standardowej wielkości materaca czyli 160×200 ma wszyty zamek rozdzielczy, po jego rozsunięciu możemy osobno ściągnąć górę i osobno dół pokrowca. Niestety nawet taka połówka kilkumilimetrowego pokrowca nie zmieści się w standardowej domowej pralce. Wówczas pozostaje nam pranie ręcze lub oddanie takiego pokrowca do prania chemicznego. Oddając pokrowiec do pralni otrzymujemy do podpisu stronicowy, czasami dłuży regulamin, zakresy odpowiedzialności itd. Jeśli uważnie wczytamy się w treść to znajdziemy zapisy znoszące w zasadzie całkowicie odpowiedzialność pralni za powierzony pokrowiec materaca, w konsekwenkcji jest tak, że jeśli uda się uprać i nie uszkodzić pokrowca to mamy szczęście. Niestety nie zawsze dopisuje nam szczęście i pokrowiec jest uszkadzany, co gorsza pralnia nie bierze za to odpowiedzialności. W zależności od tkaniny ceny nowego pokrowca oscylują w granicach kilkuset złotych. Dlatego stosowanie ochraniacza na materac jest najprostrzą, najbardziej wygodną i najtańszą formą dbania o matreac i komfort naszego snu.

Ochraniacz na materac Molton występuje w dwóch wersjach: bawełniany lub bawełniano – wodoodporny.

Podsumowanie:

  • ochraniacz zabezpiecza materac przed zabrudzeniem

  • wykończony jest lamówką

  • bawełniany ochraniacz doskonale wchłania wilgoć

  • bawełniany ochraniacz – wykonany jest z tkaniny typu Molton (100% bawełna)

  • wodoodporny ochraniacz – wierzchnia, bawełniana warstwa doskonale wchłania wilgoć, natomiast dolna laminowana warstwa nie przepuszcza tej wilgoci do materaca

  • wodoodporny ochraniacz – wykonany jest z tkaniny typu Molton (100% bawełna) + jest jednostronnie laminowany PE/PP

  • mocowanie do materaca za pomocą gumek wszytych w rogach

  • gramatura 270 g/m²

  • zalecane pranie w temp. do 60°C

Przy współpracy z Abcsypialni.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zabrać się za wiosenne porządki?
Następny artykuł5 sposobów na wymarzone biuro w domu
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here