Projekty domów letniskowych

Marzeniem każdego mieszkańca miasta, jest posiadanie domu letniskowego. Biorąc pod uwagę fakt, że na wsi, nad jeziorem lub nad morzem, znajdziemy tanie działki budowlane, warto zainwestować i stworzyć własny azyl. Domek jest zarówno miejscem do rekreacji, wypoczynku, jak i do pracy np. w okresie wakacyjnym, gdy chcemy odpocząć od miejskich upałów. Oto przegląd najciekawszych projektów domków letniskowych z różnych kategorii.

Małe domki letniskowe na każdą kieszeń

Najmniejsze domki letniskowe posiadają wszystko, czego potrzeba podczas wypoczynku: salon połączony z kuchnią, łazienkę i zadaszoną werandę. Mały dom letniskowy w szkielecie drewnianym jest wyjątkowo tani w budowie i w utrzymaniu. Powierzchnia wnętrza to zwykle ok. 20 m2, wiec niewielki dom zmieści się na każdej działce. Nowoczesny dom letniskowy z werandą posiada płaski dach, dzięki czemu budowa jest jeszcze szybsza i tańsza. Dla rodziny z dziećmi najbardziej ekonomiczny wariant to dom wypoczynkowy z salonem i oddzielną sypialnią. Nawet przy małym metrażu, domki ok. 40 m2, mogą posiadać dwie oddzielne sypialnie dla dzieci. Domek dla czteroosobowej rodziny może mieć mały metraż i poddasze użytkowe. Dzięki temu na niwielkiej działce zmieści się budowla, która zaspokoi potrzeby kilku osób.

Wakacyjna willa dla całej rodziny

Dom rekreacyjny z użytkowym poddaszem będzie wspaniałą przystanią podczas letniego wypoczynku. Dom z poddaszem posiada dwa lub trzy pokoje w górnej kondygnacji. Dzięki temu parter służy rodzinnym spotkaniom a poddasze podzielone jest na funkcjonalne sypialnie. Wakacyjna willa z garażem może służyć jako alternatywne mieszkanie. Jeśli lubimy życie na łonie natury i planujemy postawić dom poza miastem, to przestronny dom letniskowy sprawdzi się idealnie. Wiele osób szuka domu do rekreacji i do pracy. Zwłaszcza, jeśli mamy pracę zdalną, to podmiejska willa spełni nasze oczekiwania.

Podmiejska rezydencja letniskowa do całorocznego użytku

Grunty za miastem są tańsze, więc wiele osób decyduje się dzielić pracę w mieście z weekendami na wsi. Dla osób, które chcą żyć wygodnie poza miastem, blisko przyrody, ale z wszelkimi luksusami, świetnie sprawdzają się domy jednorodzinne z garażem. Z takiego domu można z łatwością dojechać do miasta lub pracować zdalnie. Duży dom letniskowy może mieć garaż dwustanowiskowy, przestronny taras, balkony i kilka sypialni. Pomieści zarówno rodzinę, jak i przyjaciół podczas weekendowych spotkań przy grillu. W podmiejskiej rezydencji można spędzać czas przez cały rok. Willa na wsi ma elegancki charakter, może mieć klasyczne formy z dwuspadowym dachem lub nowoczesne z dachem płaskim.

Garaże, altany i wiaty do domków letniskowych

Domki letniskowe z garażem mogą mieć dodatkową wiatę garażową. Będzie przydatna, gdy odwiedzą nas goście. Garaż wolnostojący jednostanowiskowy zmieści się na każdej działce. Koszt budowy garażu zależy od technologii i wykończeń. Nowoczesny garaż dwustanowiskowy bez dachu, będzie doskonałym miejscem, w którym schowamy auta przed upałem lub mrozem (w przypadku domków całorocznych). Malowniczy garaż w technologii tradycyjnej, murowany, z dwuspadowym dachem, będzie ozdobą sielskiego, wiejskiego krajobrazu. 

Domy letniskowe w zabudowie szeregowej: wypoczywaj i zarabiaj na wynajmie

Dużym zainteresowaniem cieszą się projekty domów letniskowych w zabudowie szeregowej. Parterowa szeregówka złożona z kilku modułów, umożliwia właścicielom wypoczynek oraz zarabianie na wynajmie mieszkań wakacyjnych. Wakacyjna szeregówka sprawdzi się nad morzem i nad jeziorem. Jeśli planujemy budowę domu w atrakcyjnej turystycznie okolicy, warto zastanowić się nad zabudową szeregową. Plusem tego typu projektów jest możliwość zakupienia dowolnej liczby segmentów. Wszystko zależy od tego, jakimi środkami dysponujemy i jakie zyski chcemy generować z wynajmu pokoi letniskowych.

Źródło: https://wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-domu-letniskowego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here