Wylewka anhydrytowa do łazienki

Wylewka anhydrytowa sprawdza się również w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Mowa o łazienkach, WC, kuchniach, garażach czy piwnicach. To materiał, który przy odpowiedniej hydroizolacji oraz sprawnej wentylacji, nie stanowi zagrożenia w kontakcie z wodą, a wręcz przeciwnie – spełnia wszelkie normy, by z niego korzystać, chociażby w łazienkach.

Wylewka anhydrytowa –nadaję się również do pomieszczeń mokrych

Wylewka anhydrytowa: https://betonnadom.pl/posadzki/posadzki-w-twoim-domu/anhylevel-dom/ doskonale sprawdza się w pomieszczeniach mokrych, czyli łazienkach, WC czy piwnicach pod warunkiem odpowiedniego jej zabezpieczenia. Ochrona łazienki przed wilgocią

Pomieszczenia w domach, mieszkaniach, hotelach czy biurowcach, które są najbardziej narażone na działanie wilgoci, to oczywiście łazienki i WC. Żeby jak najlepiej ochronić te przestrzenie przed szkodliwym działaniem wody, a w konsekwencji – pojawieniem się pleśni i grzybów – należy zastosować uszczelnienia oraz izolacje przeciwwilgociowe. Trzeba przy tym pamiętać, że aby były skuteczne, muszą być nie tylko dobrze dobrane, ale też umiejętnie wykonane. Tego rodzaju zabezpieczenia, najczęściej stosuje się na podłogę i ściany, a czasem również w pomieszczeniach sąsiadujących.

Przygotowanie pomieszczenia do położenia wylewki anhydrytowej

Wylewkę anhydrytową można zastosować wszędzie tam, gdzie występuje I klasa oddziaływania wilgoci, a więc działanie wody jest krótkotrwałe i pojawia się okresowo. Przed położeniem ostatecznej warstwy, pomieszczenia należy odpowiednio przygotować. Wylewki anhydrytowe we Wrocławiu i okolicach wykonuje Termolit. O czym trzeba pamiętać?

  • W przypadku odpływu linowego, można się odciąć ok. metr od jego końca i nie zalewać go anhydrytem. Pozostawioną przestrzeń, trzeba później uzupełnić cementem. Pozostała część pomieszczenia, powinna być zabezpieczona przeciwwilgociowo, za pomocą folii w płynie.
  • W celu zapewnienia odpowiedniej izolacji, w całej łazience można wykonać jastrych anhydrytowy, a miejsce z odpływem dodatkowo zabezpieczyć, np. za pomocą folii w płynie, szlamu uszczelniającego, taśmy uszczelniającej lub silikonu.
  • W przypadku odpływu, który występuje przy drzwiach, należy odciąć się na odległości 20-30 cm, by następnie, pozostawioną przestrzeń uzupełnić wylewką na bazie cementu.
  • W miejscach pod i na wylewce, izolacja przeciwwilgociowa powinna być przygotowana szczególnie skrupulatnie.
  • Wylewkę należy zabezpieczyć za pomocą masy uszczelniającej lub folii w płynie.

Odpowiednie zabezpieczenie posadzki przed wilgocią

Zarówno posadzkę anhydrytową, jak i cementową, należy odpowiednio zabezpieczyć przed wilgocią. W tym celu, dobrze jest zwrócić szczególną uwagę na etapy pracy, które następują zaraz po wylaniu, a później po wyschnięciu jastrychu. Chodzi tu, przede wszystkim, o należyte przygotowanie podłoża pod planowane wykończenie, czyli położenie płytek, wykonanie uszczelnienia podpłytkowego lub montaż i fugowanie płytek. Nie bez znaczenia jest także zadbanie o to, żeby w pomieszczeniu była odpowiednia i sprawna wentylacja, która pozwoli utrzymać odpowiedni poziom wilgotności.

Użytkowanie stref mokrych – co w przypadku zalania?

Odpowiednie przeprowadzenie procesu hydroizolacji pomieszczenia, z dbałością o skrupulatne wykonanie wszystkich czynności, to gwarancja tego, że codzienne użytkowanie łazienki, garażu czy innych stref mokrych, będzie komfortowe i bezproblemowe. Co jednak, w przypadku, gdy dojdzie do zalania łazienki? Co stanie się z posadzką, gdy woda będzie utrzymywała się na niej przez dłuższy czas, (np. w konsekwencji awarii pralki)? W takiej sytuacji, gdy woda zalega w łazience przez kilka godzin, a nawet dni, warto baczniej przyjrzeć się warstwom styropianu ułożonego pod posadzką. Zwykle dzieje się tak, że woda omija samą posadzkę i przedostaje się do niższych warstw, gdzie wsiąka w styropian. Niestety, o ile woda, która znajdzie się na posadzce, szybko wyschnie, o tyle mokry styropian może zacząć gnić, dlatego czasem, po zalaniu, trzeba ponownie przeprowadzić remont łazienki.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:20    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here