E. L. James - książki autora

Historia niektórych pisarzy przypomina filmową opowieść o pragnieniu sławy i talencie rozwijanym dzięki krótkim formom literackim, zamieszczanym na prywatnym blogu. Wielu artystów kształciło się w pokrewnych, humanistycznych kierunkach, jednak przed osiągnięciem popularności nie śniło nawet o tym, że ich pracą będzie pisanie. Właśnie tak potoczyła się historia E. L. James – książki autora stały się bestsellerami na całym świecie, choć nikt się tego nie spodziewał.

Marzenia autorki

Czy jest wśród nas ktoś, kogo nie inspirowały czytane w dzieciństwie i wczesnej młodości historie? Wybieraliśmy je, kierując się naszymi upodobaniami. Najczęściej była to jednak literatura przygodowa, fantastyczna lub obyczajowa, skupiona na typowych dla naszego wieku rozterkach. Z najwierniejszymi spośród czytelników pasja zostaje na całe życie. Nic więc dziwnego, że E. L. James – książki autora pojawiły się na rynku, gdy pisarka miała niemal 50 lat – już jako dorosła kobieta zainteresowała się sagą “Zmierzch”. Stephanie Meyer udało się bowiem stworzyć fenomen literacki. Jej książki nie tylko osiągnęły świetne wyniki sprzedażowe i przyniosły duże dochody kinom dzięki ich ekranizacjom. Sprawiły także, że w Internecie pojawiło się mnóstwo opowieści, bazujących na opisanych przez nią postaciach. Jedną z ich twórczyń była właśnie E. L. James – książki autora nie bez przyczyny skupiły się na wątkach miłosnych i erotycznych.

Przez bardzo długi czas karierę pisarki pozostawiała ona jednak w sferze marzeń. Ukończyła studia historyczne, a następnie zatrudniła się w szkole filmowej. Przez 25 lat pracowała w telewizji. Po przeczytaniu cyklu “Zmierzch”, zaczęła publikować w Internecie fanfiki, które osiągnęły dużą popularność. Pisała je pod pseudonimem, co na zawsze pozostało cechą charakterystyczną E. L. James – książki autora są znane właśnie pod tym, a nie pod prawdziwym nazwiskiem Eriki Leny Mitchell.

E. L. James – książki autora o trudnej miłości

Wreszcie przyszedł czas na wydanie własnej powieści. W 2011 roku książka E. L. James pt.: “Pięćdziesiąt twarzy Greya” odniosła olbrzymi sukces niedługo po ukazaniu się na półkach księgarni na całym świecie. Jej wyniki sprzedażowe porównuje się nawet z “Harrym Potterem”. Na kolejny tom nie trzeba było zatem długo czekać; autorka wydała go już rok później. Ostatecznie historia stała się trylogią, uzupełnianą o historie pisane z punktu widzenia innych bohaterów. Jeśli interesują cię powieści obyczajowo-erotyczne i romanse, zajrzyj do internetowego sklepu z książkami Skupszop.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here