TV 8K – co to jest i czy warto to mieć?

Mniejsze, większe, z zakrzywionym ekranem, minimalistycznym pilotem, smart TV bogaty w dodatkowe funkcje – wybór, jeśli chodzi o telewizory i ich możliwości, jest naprawdę ogromny. Od niedawna pojawiła się nowość – TV 8K. Co to takiego i czy warto inwestować w te urządzenia? Szczególnie że jak na najnowszy sprzęt przystało – jest on droższy od tego, który można znaleźć na sklepowych półkach już od dawna.

Kupno telewizora warto dobrze przemyśleć. Wysoka cena nie zawsze wiąże się z najlepszą jakością. Dlatego trzeba wiedzieć, czego oczekuje się od sprzętu, jakie funkcje powinien spełniać i oczywiście – czy ma być on z najwyższej półki, pełen nowinek technologicznych, unikatowych funkcji, czy też nie. Obecnie taką nowinką, która budzi spore poruszenie wśród fanów nowoczesnego sprzętu, jest TV 8K. Sprawdzamy, co to za sprzęt i czy warto go mieć w swoim domu.

TV 8K – kolejny krok producentów

Dawniej hitem były telewizory Full HD, które powoli zostały wyparte przez sprzęty 4K. Jak wiadomo, producenci sprzętów nie próżnują i cały czas przygotowują nowe oferty dla swoich klientów. Chcą iść wciąż do przodu, oferując najnowocześniejsze rozwiązania ukryte w sprzedawanych urządzeniach.

Od niedawna w sklepach możemy znaleźć TV 8K. Ta nowość wciąż budzi wiele emocji. Sprzęt ten ma rozdzielczość 7860×4320 pikseli. Jest to więc nieopisana ilość szczegółów dostępnych na ekranie telewizora. Jest to czterokrotnie większa ilość pikseli niż w TV 4K i aż szesnaście razy więcej w porównaniu z full HD, które powoli, powolutku odchodzą już w zapomnienie.

Rozdzielczość ma wpływ na jakość oglądanego obrazu. Jeśli do niej dołączymy idealnie brzmiący, czysty dźwięk, to z pewnością wrażenia z oglądanego filmu, teledysku czy czegokolwiek innego będą doskonałe. Eksperci zapowiadają, iż w przyszłości TV 8K będzie łączyło się ze znacznie wyższym klatkażem (nawet 120 klatek/sek.).

Coś dla miłośników dużych telewizorów

TV 8K 30- czy 40-calowy tak naprawdę nie miałby sensu. By skorzystać ze świetnej jakości tego sprzętu, konieczna jest duża przekątna ekranu. Dlatego telewizory tego typu zaczynają się od 65 cali. I tu pojawia się kolejna bardzo ważna kwestia. Taki duży ekran nie sprawdzi się w niewielkim pokoiku – wówczas oglądanie czegokolwiek nie będzie ani komfortowe, ani przyjemne. Inwestując więc w takie urządzenie, należy mieć przygotowane odpowiednie miejsce, w którym się ono będzie znajdować. Duży rozmiar nie powinien być jednak problemem, zważywszy, że jak wynika z badań, coraz więcej osób jest zainteresowanych kupnem bardzo dużych telewizorów, modne też stało się robienie niejako małych sal kinowych w swoich domach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie grzejniki wybrać do reprezentacyjnego biura?
Następny artykułJakie rolety wybrać do mieszkania?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here