Jakie grzejniki wybrać do reprezentacyjnego biura?

Biuro jest wizytówką każdej firmy, dlatego poza wyborem mebli równie ważne są dodatki, które tworzą klimat. Jednak warto również zwrócić uwagę na często zapomniany i niedoceniany element, jakim są grzejniki. Otóż wbrew pozorom wpływają one na estetykę i dopełniają aranżację. Oczywiście przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na parametry techniczne. Dzięki temu ogrzewanie grzejnikowe będzie efektywne. Warto zatem wybrać grzejniki, które łączą w sobie obydwie cechy, takie jak grzejniki dekoracyjne.

Grzejniki dekoracyjne – absolutne must have stylowo urządzonych biur

Jeszcze do niedawna mało kto zwracał uwagę na estetykę grzejnika. Był on raczej traktowany jako obowiązkowy element instalacji grzewczej, gdyż wybór jeszcze kilkanaście lat temu nie był duży, więc o estetyce nie było mowy. Na szczęście czasy się zmieniły i coraz więcej firm oferujących grzejniki wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, tworząc grzejniki o świetnych parametrach technicznych, ale i niezwykłym designie. Są to właśnie grzejniki dekoracyjne. Warto zwrócić uwagę, że takie grzejniki doskonale utrzymują ciepło, a jednocześnie można je dobrać do każdego reprezentacyjnego biura. Dla miłośników ponadczasowej klasyki najlepiej sprawdzą się proste grzejniki w minimalistycznym stylu. Tutaj najlepiej wybrać grzejniki dekoracyjne w kolorze białym, które optycznie powiększają przestrzeń i jej nie przytłaczają. Dla miłośników stylu kolonialnego, lepiej sprawdzą się grzejniki dekoracyjne w ciemnym kolorze, które tworzą monochromatyczną całość z meblościanką wykonaną z drewna egzotycznego. Również amatorzy surowych aranżacji znajdą coś dla siebie. W tym przypadku mogą być to grzejniki dekoracyjne w stalowym kolorze.

Grzejnik dekoracyjny w stylu hi-tech – czy to dobry wybór do biura?

Dostępne są także grzejniki dekoracyjne w stylu hi-tech. Posiadają one nietypowe dla grzejników kształty. Mogą wyglądać niczym obraz, a nawet drzewo. Dodatkowo producenci wyposażają grzejniki w elektroniczne dodatki. Mogą to być wbudowane głośniki współpracujące z wieżą hi-fi lub oświetlenie led. Oczywiście należy pamiętać, że designerskie grzejniki dekoracyjne zazwyczaj mają znacznie gorsze parametry techniczne, dlatego są raczej dodatkiem do głównego źródła ciepła, jakim jest ogrzewanie podłogowe. Z pewnością sprawdzą się w nowoczesnych biurowcach. Trzeba jednak pamiętać, że ich cena jest wyższa, nie mówiąc już o koszcie całej instalacji grzewczej. Grzejniki w stylu hi-tech doskonale komponują się z biurem urządzonym w stylu glamour. Wtedy można wybrać grzejnik dekoracyjny na bardzo wysoki połysk z lustrem, a także w formie abstrakcyjnej rzeźby ściennej.

Grzejniki dekoracyjne płytowe – czy sprawdzą się w reprezentacyjnym biurze?

Dobrym wyborem do reprezentacyjnych pomieszczeń są również grzejniki płytowe, które wykazują się minimalistycznym designem. Brak ostrych krawędzi i prostota pasują niemal do każdego stylu, którego nie przytłaczają. Oczywiście warto jeszcze zwrócić uwagę na parametry techniczne, które są naprawdę imponujące. Otóż taki grzejnik dekoracyjny szybko się nagrzewa i doskonale utrzymuje ciepło. Świetnie współpracuje z nowoczesnymi instalacjami grzewczymi. Warto także docenić jego gładką powierzchnię, na której nie zbiera się kurz, a także zajmowanie przez niego niewielkiej przestrzeni. Również montaż jest banalnie prosty i można zakupić modele z uniwersalnym podłączeniem do instalacji, zarówno z prawej, jak i z lewej strony.

Jaki grzejnik najlepiej sprawdzi się w stylowo urządzonym biurze?

Wybierając grzejnik do reprezentacyjnego biura należy zwrócić uwagę na parametry techniczne. Dzięki temu taki grzejnik doskonale utrzyma ciepło, a rachunki za ogrzewanie nie będą tak wysokie. Oczywiście również duże znaczenie ma tutaj estetyka. Można zdecydować się na modny grzejnik dekoracyjny o naprawdę świetnych parametrach technicznych. Sprawdzą się również minimalistyczne grzejniki płytowe, gdzie zwiększenie mocy grzewczej nie jest związane z koniecznością zakupienia większego grzejnika, a jedynie takiego z dodatkową płytą grzewczą. Dostępne są także grzejniki w stylu hi-tech, jednak w tym przypadku pełnią one raczej rolę ozdobną.

Wybór modnego grzejnika dekoracyjnego do biura nie musi być trudny. Trzeba wziąć pod uwagę zapotrzebowanie cieplne dla danego pomieszczenia, a jeśli chodzi o design najlepiej polegać na minimalistycznych rozwiązaniach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here