Jakie rolety wybrać do mieszkania?

Moda na wystrój mieszkania zmienia się średnio raz na kilka lat. Modne kiedyś wykładziny dywanowe, zastąpiły panele podłogowe i rozmaite płytki. Boazeria znikła z pokoi, przechodząc w czyste ściany malowane w różnych odcieniach, do skandynawskiego stylu w surowych i jasnych barwach. Lokale nie są już zamieszkiwanie przez dziesiątki lat przez tą samą rodzinę. Dostępność preferencyjnych kredytów mieszkaniowych sprawiła, że coraz więcej ludzi kupuje nowe mieszkania i urządza je na swój sposób i we własnym stylu, często posiłkując się obecnymi trendami modowymi aranżacji wnętrz.

Aranżując swoje nowe mieszkanie, czasami korzystamy z porad architekta wnętrz, jednak w większości przypadków decyzje, co do wyboru poszczególnych elementów dekorów, czy też mebli, podejmujemy sami. Załóżmy, że mamy już pomalowane ściany na wybrany kolor, wstawione i ułożone meble, położone panele i płytki. Spoglądamy przez okno… Czegoś nam jeszcze brakuje.

Niegdyś modne żaluzje, zostały zastąpione przez rolety do okien. Wybierając rolety wewnętrzne do pomieszczeń mieszkaniowych, z pewnością będziemy kierować się ich funkcjonalnością, łatwością montażu oraz dopasowaniem do wystroju. W ostatnich latach, modne są rolety dzień – noc, dzięki którym przy pomocy różnokolorowych pasków, możemy regulować strumień światła słonecznego oraz widoczność w zależności od potrzeby. Rolety można już montować samodzielnie. Wystarczy podstawowa umiejętność obsługi przyrządów domowych, takich jak śrubokręt czy wiertarka. To o czym musisz pamiętać przed zakupem rolet, to dokładne wymierzenie okien. Pamiętaj, że roleta wewnętrzna powinna być o kilka centymetrów szersza od faktycznej szerokości szyby.

Duży wybór rolet wewnętrznych możemy znaleźć na stronie domondo. W ofercie różnych sklepów znajdziemy także możliwość profesjonalnego montażu rolet przez fachowców we własnym domu lub mieszkaniu. Jest to korzystne rozwiązanie przy braku czasu lub całkowitym braku tego typu umiejętności. Jedynymi minusem profesjonalnego montażu jest dodatkowy koszt za usługę fachowca.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTV 8K – co to jest i czy warto to mieć?
Następny artykułAranżacja ścian
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here