Dobrej jakości maszyna do szycia w niskiej cenie – jak ją znaleźć?

maszyna do szycia

Zakup maszyny do szycia jest niezwykle trudny. Wie o tym każda osoba zajmująca się mniej lub bardziej profesjonalnymi przeróbkami odzieży. Jeśli szukasz nowej maszyny, warto przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych, a niekiedy nawet kilku tysięcy. Oczywiście, cena zależy w dużym stopniu od jakości danego urządzenia, zakresu funkcji, jakie może pełnić oraz innych cech. Poniżej przyglądamy się maszyną do szycia dedykowanym dla prywatnych nieprofesjonalnych i półprofesjonalnych odbiorców. Podpowiadamy jakie funkcje i akcesoria powinna zawierać, po czym rozpoznać dobrej jakości maszynę oraz jak odnaleźć się w gąszczu dostępnych urządzeń.

Maszyna do szycia dla odbiorców prywatnych i budżetowych

Wybór maszyny do szycia warto rozpocząć od ustalenia własnego budżetu. Jest to pierwsza i podstawowa sprawa, która ma duży wpływ na Twoje możliwości zakupowe. Maszyny do szycia to bowiem urządzenia występujące w bardzo szerokiej rozpiętości cenowej. Znajdziesz zarówno urządzenia warte kilka tysięcy złotych, jak i maszyny w kwocie 600-900 złotych. Oczywiście, do użytku domowego, w zupełności wystarczą proste maszyny do szycia, wyposażone w podstawowe funkcje. Im bardziej profesjonalnym użytkownikiem maszyny jesteś, tym droższe urządzenie warto wybrać.

Nawet najbardziej podstawowe urządzenia są jednak wysoce wytrzymałe. Większość z nich to maszyny wytrzymałe, solidne, o stalowej konstrukcji, objęte gwarancją na okres nawet 5 lat. W trakcie zakupów warto upewnić się, czy interesujące Cię urządzenie wyposażone jest w chwytacz oraz jakiego jest on rodzaju. Większość maszyn z niższej półki cenowej ma chwytacz wahadłowy, nieco głośniejszy od chwytacza rotacyjnego, jednak nie mniej wytrzymały i pomocny.

Możliwość regulacji długości ściegów to również istotna funkcja. Niektóre maszyny pozwalają jedynie na wybór konkretnych wartości przypisanych do programów ściegowych. Znajdziesz jednak również maszyny wyposażone w dodatkowe pokrętło, które pozwala ustawić ścienna wybranej przez Ciebie długości. Maszyny takie są niezwykle pomocne w czasie różnego typu przeróbek.

Funkcje dodatkowe, o których warto pamiętać

Możliwość regulowania szerokości zygzaka to również przydatna funkcja, dostępna w niektórych modelach maszyn do szycia. Nie pozwala ona co prawda na zmianę wartości każdego konkretnego ściegu, ale stanowi duże ułatwienie dla użytkowników maszyn. Znajdziesz ją między innymi w wybranych modelach maszyn marki Janome.

Regulowany docisk stopki to funkcja rzadko spotykana w maszynach poniżej 1000 złotych, jednak zdarza się również wśród takich modeli. Jest wykorzystywany między innymi w obróbce materiałów miękki i delikatnych, na przykład dzianin.

Na koniec warto podkreślić, że ważnym kryterium w wyborze maszyny do szycia jest ilość i rodzaj zastosowanych ściegów. Poszczególne modele mogą różnić się w tym zakresie, oferując możliwość szycia wzdłuż odmiennych ściegów. Ponadto, warto zwrócić uwagę na okres gwarancji, którym objęta została maszyna oraz jej poszczególne elementy. Wbrew pozorom, różnica w okresie gwarancji może okazać się bardzo spora pomiędzy urządzeniami poszczególnych dostawców.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *