Fotel do salonu

Salon to pomieszczenie o szczególnym znaczeniu w każdym domu. W salonie spędzamy wolne chwile, przyjmujemy osoby odwiedzające nasze cztery kąty, oddajemy się czynnościom rodzinnym. By czas spędzony w salonie był przyjemny, pomieszczenie to powinno być odpowiednio wyposażone i umeblowane. Wśród mebli do salonu nie powinno zabraknąć siedzisk – do których należą między innymi fotele. Te ostatnie ustawiamy najchętniej właśnie w salonie, który wydaje się pomieszczeniem dedykowanym dla nich. Poniżej podpowiadamy – po jaki rodzaj fotela warto sięgnąć, jeśli zależy ci na atrakcyjnej estetycznie aranżacji.

Ergonomia – podstawowa zasada w doborze fotela

Niezależnie po jaki rodzaj fotela zdecydujemy się sięgnąć – powinien on spełniać wymogi ergonomii. To znaczy – powinien być nie tylko wygodny, ale również „zdrowy” dla naszej postawy. Innymi słowy – siedzenie w fotelu powinno pomagać w przyjmowaniu postawy odpowiedniej dla naszego kręgosłupa.

Dotyczy to nie tylko osób z problemami z kręgosłupem lub wadami postawy, ale dosłownie wszystkich. Jak wskazują specjaliści – korzystanie z niewygodnych siedzisk ma wpływ na „zdrowe plecy” każdego z nas.

Dobrej jakości fotel powinien więc być wyposażony w wygodne oparcie, wyprofilowane pod odpowiednim kątem. Jego siedzisko powinno być ustawiona na takiej wysokości, by nasze stopy – podczas siedzenia – dotykały podłoża. Ponadto, dobrze jeśli fotel wyposażony jest w podłokietniki, które stanowią dodatkowe odciążenie dla naszych pleców.

Najpopularniejsze modele foteli – przegląd pomysłów i inspiracji

Do niezmiennie popularnych klasyków należą fotele uszaki – o charakterystycznym kształcie. W fotelach takich siedzi się bardzo przyjemnie – ich oparcia są zazwyczaj dość miękkie i wygodne, a niektóre modele posiadają dodatkowy podnóżek. Są to fotele idealne dla osób z problemami z krążeniem oraz cierpiące z powodu żylaków.

Klasyczne modele uszaków to te z obiciem prezentującym głębokie barwy – na przykład butelkowej zieleni lub błękitu. Są to także idealne fotele do sypialni, w których spędzimy wiele godzin sam na sam z książką. Pasują do pomieszczeń urządzonych w różnym stylu – zarówno nowoczesnym jak i klasycznym.

Fotele skandynawskie również zyskują na popularności. Ekspansja mody na „skandynawskie” aranżacje trwa w najlepsze i dotyka także mebli wykorzystywanych w salonie. Skandynawskie fotele to te o minimalistycznej konstrukcji, pokryte przyjemnymi dla oka materiałami prezentującymi modny design oraz wyszukane wzornictwo. Są to fotele zarazem eleganckie i minimalistyczne, które z łatwością wpasowują się w pomieszczenia urządzone w rozmaitym stylu.

Fotele designerskie to rozwiązanie dla amatorów stylu nowoczesnego, którzy lubią i nie boją się eksperymentować z wystrojem wnętrz. Fotele takie mogą mieć rozbudowany kształt, jednak największą popularnością cieszą się te o minimalistycznej konstrukcji. Ich zaletą jest schludny i zarazem elegancki wygląd. Ponadto, fotele designerskie występują w rozmaitych wersjach kolorystycznych – znajdziemy zarówno te z obiciami prezentującymi jaskrawe, intensywne barwy, jak i zestawienia wielu kolorów jednocześnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here