Fotel uszak

Fotele uszaki to jedne z najchętniej wybieranych foteli. Ich klasyczny i kultowy kształt wielu osobom kojarzy się w domowym ciepłem i atmosferą wieczorów spędzanych w salonie przy kominku. Nie tylko prezentują się pięknie, ale również są wyjątkowo wygodne w codziennym użytkowaniu, a także łatwo wpasować je do aktualnej aranżacji pomieszczenia. Poniżej przyglądamy się uszakom z bliska – podpowiadamy jakie modele uszaków znajdziesz w sklepowych ofertach, czy warto kupować uszak z podnóżkiem oraz w czym tkwi wyjątkowość tych klasycznych, kultowych siedzisk?

Fotel uszak – król w świecie foteli

Uszaki są obecne w polskich domach od dekad. Dla wielu są to kultowe fotele, z których nie tylko nie potrafią zrezygnować, ale które uważają za fotel uniwersalny i najlepszy spośród wszystkich dostępnych. Nie będziemy się sprzeczać z takimi opiniami, gdyż w dużym stopniu podzielamy zachwyt nad uszakami. Warto rozpocząć od wymieniania najpopularniejszych modeli uszaków, które znajdziesz w sklepach.

Pierwsze to klasyczne uszaki wyposażone w podnóżek. Obok nich występują uszaki na podłużnych, szczupłych nóżkach. Znajdziesz także uszaki rozkładane, które w prosty sposób można zamienić w niezwykle komfortowe posłanie do spania. Warto też wspomnieć o uszakach z regulowanym oparciem, docenianych z uwagi na ich wysoki komfort użytkowania.

Ostatnie dwie kategorie produktów to swoiste awangardy uszakowe. Pierwszym typem są fotele na biegunach, łączące możliwość wygodnego siedzenia z możliwością przyjemnego bujania się. Obok nich znajdziesz też uszaki-jajka, czyli fotele o wklęsłych kształtach, w których zapadasz się w trakcie siedzenia.

Uszak i podnóżek – nierozłączna para

Najpopularniejszym wyborem są oczywiście uszaki wyposażone w podnóżek. Fotele takie to idealny element wyposażenia salonu, w którym lubisz spędzać wolne popołudnia oraz błogie wieczory. Obecny w zestawie podnóżek stanowi duże udogodnienie dla osób korzystających z fotela. Można na nim rozciągnąć nogi po całym dniu pracy, ustawiając w odległości optymalnej względem rozmiaru twojego organizmu.

Wygodne fotele uszaki powinny mieć także odpowiednio dobrane wymiary. Najczęściej podaje się: wysokość, szerokość oraz głębokość. Standardowy rozmiary powinien wynosić około 100x80x80 cm. Uszak taki będzie pasował do wszystkich domowników pragnących z niego skorzystać. Ponadto, z łatwością zmieścisz go w swoim salonie, niezależnie od jego rozmiaru, wolnej powierzchni oraz sposobu umeblowania.

Do salonów niewielkich rozmiarów, polecamy wybierać uszaki wąskie, których podnóżek ma formę klasycznej pufy. Dzięki temu, z łatwością schowasz podnóżek pod ławą (gdy nie będzie on potrzebny), lub – w przypadku smukłych uszaków na wysokich nóżkach – ukryjesz go bezpośrednio pod siedziskiem.

Dla osób stawiających na maksimum komfortu – polecamy wybierać uszaki wyposażone w odpowiednio wyprofilowany zagłówek. Nie tylko wspomoże on utrzymywanie właściwej pozycji w czasie siedzenia, ale również zrelaksuje twoją głowę oraz szyję po całym dniu pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here