Oświetlenie w domu odgrywa niezwykle ważną rolę. To dzięki niemu możemy bez problemu funkcjonować po zmroku, pracować, uczyć się i po prostu odpoczywać. Niemniej ważny jest jego aspekt wizualny. To właśnie światło nadaje pomieszczeniu charakteru i to światłem możemy zmienić zwyczajną aranżację w coś naprawdę wyjątkowego. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zwraca większą uwagę na dobór oświetlenia podczas urządzania domu czy mieszkania. Dziś na warsztat bierzemy kinkiety i to na co zwrócić uwagę, wybierając je do salonu.

Kinkiet, czyli co?

Na samym początku musimy sobie przybliżyć samą ideę kinkietu. Skąd się to wzięło i dlaczego zdobywa taką dużą popularność? Otóż kinkiet jest rodzajem lampy ściennej wykorzystywanej już od XVIII wieku. Początkowo zobaczyć je można było w teatrach i kawiarniach, gdzie dbały o nastrój, roztaczając klimatyczne, rozproszone oświetlenie. Zgrabna i prosta konstrukcja szybko zyskała popularność, dzięki czemu dziś jest tak dobrze rozpowszechniona na całym świecie. Co ciekawe, pierwotna forma kinkietu nie przypominała tej, którą dzisiaj znamy. Z początku w użytku spotkać można było jedynie kinkiey stojące, do czasu kiedy to Antoine Quinqueta udoskonalił ich konstrukcje, co w efekcie pozwoliło wieszać je na ścianach.

Dlaczego warto wybierać kinkiety do salonu?

Skoro już wiemy, czym są i skąd się wzięły, pora na szczegóły, czyli czy warto wybierać kinkiety? Naszym zdaniem warto, a nawet trzeba. Dlaczego? Otóż kinkiety doskonale sprawdzają się w roli oświetlenia bocznego, nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale i estetykę. Montując w salonie kinkiety, nadajemy pomieszczeniu głębi i charakteru, której próżno szukać w innych rozwiązaniach. Dodatkowo delikatne, rozproszone światło, które jest domeną kinkietów, tworzy atmosferę prawdziwego domowego ciepła, co z pewnością możemy uznać za duży plus.

Jakie kinkiety do salonu?

Decydując się na kinkiety do salonu, trzeba podejść do wyboru z głową. Źle dobrane kinkiety mogą wywołać dokładnie odwrotny efekt do zamierzonego. Mogą sprawić, że nasz salon będzie wyglądał kiczowato i tandetnie, dlatego warto uważać. Kluczem do zjawiskowej realizacji jest wpasowanie kinkietu w stylistykę aranżacji. Nie w każdym stylu kinkiet się sprawdzi. Najlepszą stylistyką do tego typu oświetlenia jest styl skandynawski, industrialny i klasyczny. To tam kinkiety wpasują się najlepiej. Z drugiej strony, przy aranżacjach w stylu Boho czy Prowansalskich może być ciężko wybrać coś odpowiedniego nawet z tak dużego wyboru jaki oferuje sklep https://megalampa.pl. Jeżeli nie jesteśmy pewni, co do wyboru kinkietu, to raczej powinniśmy go sobie odpuścić. W oświetleniu nie warto wybierać na siłę, gdyż każdy nadwyżkowy element będzie niszczył efekt zbudowany już istniejącym zestawem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here