Narożniki ogrodowe

Obecnie wystrój tarasu odgrywa równie ważną rolę w estetyce domu, co jego dekoracja wewnątrz. Dlatego popularność zyskują meble ogrodowe wysokiej jakości, bardzo eleganckie, a jednocześnie funkcjonalne. Trzeba pamiętać, iż tarasy często pełnią funkcję salonów w okresie letnim. To doskonałe miejsce spotkań. Przestrzeń sprawdza się w czasie wspólnych posiłków, czy kawy, jak też wypoczynku. Dlatego odpowiednia aranżacja tego miejsca przekłada się na jego funkcjonalność. Warto przywiązywać uwagę do jakości wykonania samych mebli, ponieważ dzięki temu mogą być użytkowane przez wiele sezonów. W jaki sposób odpowiednio zaaranżować taras, by był doskonałym miejscem do wypoczynku i spotkań z gośćmi?

Aranżacja tarasu – o czym warto pamiętać?

Z uwagi, iż na tarasie spędza się dużo czasu w okresie letnim, można pić tam kawę lub spożywać posiłki, dlatego podstawowym elementem wystroju powinien być stół. W zależności od tego, czy ma być uzupełnieniem strefy wypoczynkowej, czy przeznaczonej do wspólnego jedzenia, w pierwszej kolejności trzeba rozważyć jego wysokość. Niskie stoliki, nazywane również kawowymi, sprawdzają się o wiele częściej. Przede wszystkim są bardzo estetyczne i smukłe, a jednocześnie łatwiej dopasować do nich pozostałe meble. Tym bardziej, iż szereg siedzisk ogrodowych jest niższych, jak ma to miejsce w przypadku sof, czy narożników. Podobnie wygląda to w salonie – niski stolik kawowy znajduje się najczęściej obok siedzisk, które służą celom wypoczynkowym. Wokół stołu jadalnianego znajdują się natomiast standardowe krzesła.

Jak urządzić nowoczesny taras?

W nowoczesnej aranżacji przestrzeni tarasowych, świetnie sprawdzają się bardzo eleganckie, wysokiej jakości narożniki ogrodowe. Producenci tego typu rozwiązań dbają o każdy szczegół. Z uwagi na ich umiejscowienie, wykonywane są z odpowiedniej jakości materiałów. W przypadku mebli trzeba pamiętać przede wszystkim o ich funkcjonalności, komforcie, jak też estetyce. Narożnik ogrodowy doskonale komponuje się ze stolikiem kawowym, który może otaczać. Co więcej, meble tego typu wcale nie muszą znajdować się w rogu, jak wskazuje ich nazwa. Świetnie sprawdzą się na centralnym miejscu tarasu. Dużą liczbę inspiracji można znaleźć na stronie https://onegarden.pl/22-narozniki-ogrodowe. Podczas dokonywania wyboru należy zwrócić uwagę na ilość dostępnego miejsca, w którym ma znaleźć się narożnik. Taras często wykorzystywany jest także jako wejście do domu. Powinna być na nim wystarczająca ilość miejsca do tego, by móc się swobodnie poruszać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wybrać kominek do wosku?
Następny artykułJakie rolety na okna dachowe?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here