Kamień dekoracyjny w kuchni – przykłady najmodniejszych, nowoczesnych aranżacji

W odróżnieniu od popularnych płytek ceramicznych, kamień dekoracyjny cechuje ciekawa, przestrzenna struktura, która sama w sobie stanowi dekorację, podkreślając reprezentacyjny charakter nowoczesnej kuchni łączonej z salonem. W artykule przedstawiamy trzy przykłady aranżacji, oddających najnowsze trendy na 2017 rok.

Kamień dekoracyjny wpisuje się w różnorodną stylistykę – zarówno nowoczesną, minimalistyczną, loftową, skandynawską, jak i klasyczną.  Wśród preferowanych w tym roku wzorów, pojawiają się okładziny naśladujące fakturę naturalnych skał, jak również oryginalne, zgeometryzowane formy. Nadal popularna jest cegła dekoracyjna, której ponadczasowy charakter można wykorzystać zarówno we wnętrzu vintage, jak i industrialnym. Różnorodność formatów i kolorów daje szerokie możliwości aranżacyjne: http://www.stonemaster.pl/kuchnia

Projekt kuchni na zdjęciu tytułowym wykorzystuje jeden z wiodących trendów na rok 2017 – wielki powrót  czerni i grafitu, a także bardzo silną inspirację geometrią. Kolekcja Vini Dark Stone Master nawiązuje do struktury surowej skały, której ramy zakreśla forma sześcianu. Ten nowoczesny format wpisuje się zarówno w estetykę nowoczesną, jak i skandynawską. Współgra z industrialnymi lampami oraz fakturą drewna, która przełamuje chłodną tonację. Zgodnie z modą na silny akcent kolorystyczny, równowagę zapewniają żółte dodatki.

Warto zauważyć, że w najmodniejszej odsłonie kamień dekoracyjny pojawia się już nie tylko nad blatem, ale na całej ścianie. Ten pomysł warto wykorzystać w pomieszczeniach otwartych, łączących kuchnię, jadalnię i salon. Wówczas kamienna ściana może pełnić zarówno funkcję łącznika, jak i oddzielać poszczególne strefy – w zależności od naszej aranżacyjnej koncepcji.

locarno-kuchnia-dwupoziom

Warto pamiętać, że im przestronniejsze pomieszczenie, tym większy wzór możemy wybrać, jednak to nie znaczy, że struktury naśladujące naturalne kamienie, jak np. drobne łupki nie sprawdzą się w przestrzennych salonach otwartych na kuchnię. Kamienie dekoracyjne odwzorowujące skały występujące w przyrodzie cechuje niejednorodna faktura, która przy odpowiednim oświetleniu, tworzy grę światła i cienia. Ten dodatkowy element dekoracyjny szczególnie atrakcyjnie wygląda na rozległej, także dwukondygnacyjnej ścianie – jak na zdjęciu wykorzystującym kolekcję Locarno Grafit Stone Master. W zestawieniu z modnymi, modułowymi szafkami o gładkiej powierzchni i przy umiarze w doborze dodatków, pozwala  stworzyć aranżację w pełni nowoczesną i bardzo stylową – jedyną w swoim rodzaju. Tym bardziej, że kamień dekoracyjny prezentuje się bardzo korzystnie zarówno w towarzystwie drewna, jak i szkła czy metalu.

loft-brick-kuchnia

W aranżacji w stylu loftowym najlepiej sprawdzi się cegła dekoracyjna – np. prezentowana na zdjęciu Loft Brick Stone Master. Jej minimalistyczna faktura doskonale współgra z industrialnymi elementami wnętrza – wyeksponowanymi słupami konstrukcyjnymi czy i elementami instalacji. Wyrazista spoina kamienia dekoracyjnego nadaje wnętrzu bardzo modny klimat starej fabryki. Nowoczesne modułowe szafki oraz minimalistyczny stół i krzesła, podkreślają nowoczesny charakter kuchni.

Niezależnie od preferencji w zakresie stylu, różnorodność wzorów i kolorów kamienia dekoracyjnego pozwala na dobór kolekcji ściśle odpowiadającej naszym potrzebom. Modny i elegancki, kamień dekoracyjny podkreśli indywidualny charakter każdej kuchni.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUkładanie płytek może być proste
Następny artykułCo to KONNEX i jak działa?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here