Kamień dekoracyjny w kuchni – przykłady najmodniejszych, nowoczesnych aranżacji

Kamień dekoracyjny w kuchni – przykłady najmodniejszych, nowoczesnych aranżacji

W odróżnieniu od popularnych płytek ceramicznych, kamień dekoracyjny cechuje ciekawa, przestrzenna struktura, która sama w sobie stanowi dekorację, podkreślając reprezentacyjny charakter nowoczesnej kuchni łączonej z salonem. W artykule przedstawiamy trzy przykłady aranżacji, oddających najnowsze trendy na 2017 rok.

Kamień dekoracyjny wpisuje się w różnorodną stylistykę – zarówno nowoczesną, minimalistyczną, loftową, skandynawską, jak i klasyczną.  Wśród preferowanych w tym roku wzorów, pojawiają się okładziny naśladujące fakturę naturalnych skał, jak również oryginalne, zgeometryzowane formy. Nadal popularna jest cegła dekoracyjna, której ponadczasowy charakter można wykorzystać zarówno we wnętrzu vintage, jak i industrialnym. Różnorodność formatów i kolorów daje szerokie możliwości aranżacyjne: http://www.stonemaster.pl/kuchnia

Projekt kuchni na zdjęciu tytułowym wykorzystuje jeden z wiodących trendów na rok 2017 – wielki powrót  czerni i grafitu, a także bardzo silną inspirację geometrią. Kolekcja Vini Dark Stone Master nawiązuje do struktury surowej skały, której ramy zakreśla forma sześcianu. Ten nowoczesny format wpisuje się zarówno w estetykę nowoczesną, jak i skandynawską. Współgra z industrialnymi lampami oraz fakturą drewna, która przełamuje chłodną tonację. Zgodnie z modą na silny akcent kolorystyczny, równowagę zapewniają żółte dodatki.

Warto zauważyć, że w najmodniejszej odsłonie kamień dekoracyjny pojawia się już nie tylko nad blatem, ale na całej ścianie. Ten pomysł warto wykorzystać w pomieszczeniach otwartych, łączących kuchnię, jadalnię i salon. Wówczas kamienna ściana może pełnić zarówno funkcję łącznika, jak i oddzielać poszczególne strefy – w zależności od naszej aranżacyjnej koncepcji.

locarno-kuchnia-dwupoziom

Warto pamiętać, że im przestronniejsze pomieszczenie, tym większy wzór możemy wybrać, jednak to nie znaczy, że struktury naśladujące naturalne kamienie, jak np. drobne łupki nie sprawdzą się w przestrzennych salonach otwartych na kuchnię. Kamienie dekoracyjne odwzorowujące skały występujące w przyrodzie cechuje niejednorodna faktura, która przy odpowiednim oświetleniu, tworzy grę światła i cienia. Ten dodatkowy element dekoracyjny szczególnie atrakcyjnie wygląda na rozległej, także dwukondygnacyjnej ścianie – jak na zdjęciu wykorzystującym kolekcję Locarno Grafit Stone Master. W zestawieniu z modnymi, modułowymi szafkami o gładkiej powierzchni i przy umiarze w doborze dodatków, pozwala  stworzyć aranżację w pełni nowoczesną i bardzo stylową – jedyną w swoim rodzaju. Tym bardziej, że kamień dekoracyjny prezentuje się bardzo korzystnie zarówno w towarzystwie drewna, jak i szkła czy metalu.

loft-brick-kuchnia

W aranżacji w stylu loftowym najlepiej sprawdzi się cegła dekoracyjna – np. prezentowana na zdjęciu Loft Brick Stone Master. Jej minimalistyczna faktura doskonale współgra z industrialnymi elementami wnętrza – wyeksponowanymi słupami konstrukcyjnymi czy i elementami instalacji. Wyrazista spoina kamienia dekoracyjnego nadaje wnętrzu bardzo modny klimat starej fabryki. Nowoczesne modułowe szafki oraz minimalistyczny stół i krzesła, podkreślają nowoczesny charakter kuchni.

Niezależnie od preferencji w zakresie stylu, różnorodność wzorów i kolorów kamienia dekoracyjnego pozwala na dobór kolekcji ściśle odpowiadającej naszym potrzebom. Modny i elegancki, kamień dekoracyjny podkreśli indywidualny charakter każdej kuchni.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
Separator image Posted in Kuchnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *