Przyroda, jak każdej wiosny obudziła się ponownie do życia. Wraz z pączkami na drzewach i kwitnącymi kwiatami uaktywniły się także owady. O ile widok motyla lecącego po łące w trakcie wiosennego pikniku, czy śpiew koników polnych budzą w nas pozytywne uczucia, niekoniecznie chcemy, by nieproszeni goście odwiedzali nasze domy, które jednak trzeba wietrzyć. Jednym z większych problemów są sypialne, często ulokowane na poddaszu. Owady uwielbiają uchylane okna. Jak sprawić, by ominęły nasze wnętrza? Doskonałym rozwiązaniem jest moskitiera na okno dachowe.

Moskitiera na okna dachowe – zalety

W tropikalnych krajach, gdzie duża liczba owadów próbuje się dostać do wnętrz domów i mieszkań przez okrągły rok, moskitiera na okno dachowe jest w zasadzie standardem. Jednak także w naszym klimacie przez przynajmniej poł roku musimy się z zmagać z wizytami intruzów. Mała biedronka przynosi szczęście, jednak nikt nie lubi budzić się pokąsany przez komary, jak również ostrożnie wyganiać z pomieszczenia szerszenia lub osę.

Moskitiera na okno dachowe skutecznie przeciwdziała kłopotliwym odwiedzinom. Siatka, z której moskitiery są zbudowane została doskonale zaprojektowana, by pełnić swoją funkcję. Przez drobne oka nie przedostanie się praktycznie żaden owad. Jednocześnie dobra moskitiera do okna dachowego nie wpływa znacząco na przejrzystość okien. Z wnętrza mieszkania możemy bez problemu podziwiać przyrodę, a jednocześnie do pomieszczenia dostaje się odpowiednia ilość światła i powietrza. Ponadto domownicy nie muszą „truć się” środami chemicznymi przeciw owadom, a wieczorem mogą otwierać okno przy zapalonym świetle.

Moskitiera do każdego wnętrza

Mylą się osoby, które uważają, że moskitiera w oknie dachowym może oszpecić wystrój wnętrza. Po pierwsze sama siateczka tworząca moskitierę jest bardzo subtelna i w zasadzie nie rzuca się w oczy. Jeśli zaś chodzi o pozostałe elementy konstrukcyjne, w tym ramkę, na rynku spotkamy obecnie tak szeroki wybór moskitier, że każdy wybierze z łatwością coś dla siebie. Moskitiera w oknie dachowym stanie się wówczas ozdobą, a nie piętą achillesową aranżacji wnętrza.

Rolowana moskitiera na okno dachowe – uniwersalne rozwiązanie

Ostatnią kwestią pozostaje wybór odpowiedniego modelu. Wysoką trwałością przy zachowaniu pozostałych atutów charakteryzuje się między innymi moskitiera na okno dachowe wykonana z włókna szklanego. Materiał zapewnia jej trwałość i jednocześnie zapewnia oknu dostateczną przejrzystość. Poza tym warstwa winylu sprawia, że siateczkę bardzo łatwo wyczyścić. Tego rozwiązania nie polubią więc jedynie owady.

Moskitiera na okno dachowe może wchodzić w skład zestawu wraz z roletami lub żaluzjami. To dobry wybór dla osób, którym zależy na tym, by przy zamkniętych oknach, jak również jesienią, zimą i wczesną wiosną mimo wszystko nie dostrzegać moskitiery. W ten sposób można ją zwinąć jednym ruchem. Ułatwi to jednocześnie mycie okien. Siatka ląduje w dołączonej do zestawu kasecie, a domownicy mogą obserwować świat przez czyste i przejrzyste okna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDla kogo jest wypożyczalnia maszyn budowlanych?
Następny artykułJak chronić owoce i ciasta w restauracji?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here