Na czym polega wysiew trawy?

Nawet jeżeli kupimy trawę najlepszej jakości to nie wiele osiągniemy, jeśli źle ją posadzimy. Może się wówczas okazać, że będzie ona rosła kępkami zamiast zwartą masą, co więcej może też być tak, że będą pomiędzy nią rosły chwasty. W najgorszym razie może się okazać, że wybraliśmy zły moment na taki wysiew, a co się będzie z tym wiązało, nasze nasiona mogą zmarznąć, albo ulec wysuszeniu na słońcu. Dlatego jeśli chcemy mieć pewność, że nasza trawa naprawdę będzie się świetnie sprawowała, to koniecznie powinniśmy zobaczyć jak i kiedy należy ją siać.

Czy wszystko na ten temat wiemy?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wysiew trawy nie jest skomplikowany, a co się z tym wiąże, jeśli tylko zapoznamy się z podstawowymi informacjami na ten temat, to może się okazać, że sami sobie świetnie z tym poradzimy. Dlatego też warto wiedzieć, że wysiew trawy powinien się odbywać na odpowiednio przygotowanym podłożu, które będzie oczyszczone z kamieni, chwastów i korzeni, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że nasza trawa przyjmie się naprawdę bardzo dobrze. Dodatkowo zanim zaczniemy wysiew trawy, powinniśmy zobaczyć jakie jest ph naszej gleby i czy czasami nie powinniśmy go poprawić w odpowiedni sposób, tak abyśmy mieli pewność, że nasza gleba będzie oferowała trawie wszystko to co najlepsze. Jeśli już wszystko będzie gotowe, to powinniśmy sprawdzić, w jakim okresie wykonać wysiew trawy, tak aby mieć pewność, że wszystko pójdzie odpowiednio po naszej myśli.

W jakim okresie?

Powinniśmy wiedzieć, że wysiew trawy najczęściej jest przeprowadzany na jesień, a więc w okresie od sierpnia do października. Jest wówczas odpowiednia wilgoć gleby, a jednocześnie nie ma jeszcze przymrozków. Z drugiej strony taki wysiew trawy możemy przeprowadzić też w okresie wiosennym, a więc od połowy kwietnia do połowy czerwca, jednak tutaj musimy uważać na przymrozki, które mogą zniszczyć nasze sadzonki. Oczywiście kiedy już skończymy wysiew trawy powinniśmy ziemię pograbić, tak aby przykryć nasionka odrobiną gleby, bo wówczas ochronimy je przed działaniem promieni słonecznych, które mogłyby je wysuszać.

Na czym polega wysiew trawy?

Warto zobaczyć jak to wszystko powinno się odbywać, tak abyśmy mieli pewność, że nasza trawa nie tylko wyrośnie, ale będzie się prezentowała wspaniale. Dzięki temu też stanie się wspaniałą ozdobą każdej posesji. Wystarczy tylko się dowiedzieć, jaki jej gatunek będzie najlepszy, a także co zrobić, aby w odpowiedni sposób się ona przyjęła. To spowoduje, że będziemy dumni z tego, jak prezentuje się nasz trawnik.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here