Nowocześnie czy klasycznie?

Nowocześnie czy klasycznie?

Czasem gdy wracamy do rodzinnego domu mamy wrażenie, jakbyśmy nagle cofnęli się w czasie. Wersalki przykryte wyszywanymi narzutami, drewniane krzesła z rzeźbionymi poręczami czy kaflowe piece w starej kuchni. Ubogi rynek i brak pieniędzy często uniemożliwiał naszym rodzicom i dziadkom urządzenie mieszkania według ich własnego upodobania. Tymczasem dzisiaj możemy przebierać w pomysłach na aranżację wnętrz, od tych klasycznych, po te na miarę XXI wieku.

Nowe, czyli jakie?

Kolorystyczna dyscyplina, duże przestrzenie i minimalizm wyposażenia. Tak w skrócie można opisać nowoczesny styl aranżacji wnętrz. W rzeczywistości jest on znacznie bardziej złożony, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jest to styl dla odważnych, którzy są otwarci na eksperymenty w dobieraniu kontrastowych kolorów, różnorodnych kształtów oraz pozornie niepasujących do siebie faktur i materiałów. To również rozwiązanie dla osób gotowych na skrajności, od ascetycznego minimalizmu po rozpasaną awangardę.

Styl nowoczesny jest zatem nierozerwalnie związany z indywidualnymi upodobaniami. W aranżacji wnętrz coraz częściej wykorzystuje się metody tworzenia dobrej energii poprzez dobór odpowiednich barw i kształtów oraz źródeł światła. Wiele osób decyduje się również na korzystanie z rozwiązań bazujących na energii słonecznej z myślą o energooszczędności i ekologii. Powoli na polskie osiedla trafia również idea smart domu, skupiającego się na internecie rzeczy.

Ponadczasowe rozwiązania

Zastanawiając się nad organizacją przestrzeni w swoim domu, nie trzeba za wszelką cenę wdrażać nowoczesnych rozwiązań. Najważniejsze, by wnętrza były funkcjonalne i spójne, a jednocześnie odpowiadały potrzebom domowników. Wiele osób decyduje się również na łączenie nowoczesnego stylu z klasyką, co wymaga dokładnego przemyślenia każdego szczegółu. Najlepiej wówczas sięgnąć po opinię zawodowego aranżera wnętrz, by uniknąć wpadki, która może dużo kosztować.

Warto również skorzystać z ponadczasowych rozwiązań, dzięki którym wnętrza będą dobrze się prezentowały przez długi czas. Można wykorzystać na przykład narożniki rozkładane, które są praktycznym pomysłem wpisującym się w każde wnętrze. Obecnie są tworzone zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. Korzystając z tego rodzaju mebli możesz być pewny, że nie przestaną być modne po jednym sezonie. Tym samym wnętrze stanie się ponadczasowe, stylowe i gustowne, a jednocześnie praktyczne i funkcjonalne. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *