Panele fotowoltaiczne jakie wybrać

Instalacja paneli fotowoltaicznych to pomysł, o którym myśli coraz więcej polaków. Spowodowane jest to zarówno ekologią, jak i mniejszymi wydatkami. Jednak zanim zdecydujemy się na montaż warto, aby panele PV były odpowiednio dobrane, gdyż w tej kwestii nie należy kierować się wyłącznie ceną.

Czy jakość ma znaczenie?

Jakość każdego produktu jest bardzo ważna i nie chodzi tu tylko o panele fotowoltaiczne, ale i wiele innych produktów. Podczas poszukiwania odpowiednich paneli, wybieranie tych najtańszych może okazać się w przyszłości mało opłacalne. Taki produkt zazwyczaj jest gorszy jakościowo, a nawet może ulegać usterkom.

Żeby uniknąć niepotrzebnych problemów najlepiej, jest wybrać panele PV znanych producentów. Jeżeli dana marka jest popularna i chętnie wybierana to istnieje pewność, że będziemy cieszyć się nimi latami.

Jeśli jednak wybierzemy produkt z niższej półki, a co gorsza marki, o której nigdy wcześniej nie słyszeliśmy to, musimy się liczyć z tym, że mogą sprawiać one problemy. Chociaż nie jest wcale powiedziane, że one wystąpią, bo to już jest kwestia indywidualna.

Gwarancja na produkt-jak najdłuższa.

W sytuacji, gdy panele fotowoltaiczne mają długi okres gwarancji, możemy być spokojni. Oznacza to wtedy, że są one wykonane z jak najlepszych materiałów. Obecnie czas gwarancji wynosi nawet do 15 lat. Czas ten został wydłużony, ponieważ wcześniej wynosił on zazwyczaj 10 lat.

Długi okres gwarancji może także w pewnym stopniu przyciągać klientów, którzy dzięki temu będą spokojniejsi i nie będą się martwić o wystąpienie ewentualnych usterek. Trzeba się jednak liczyć z tym, że awarie mogą się zdarzyć nawet w przypadku najlepszych produktów.

Warto zwrócić uwagę na rodzaje ogniw fotowoltaicznych.

Ogniwa fotowoltaiczne to inaczej elementy półprzewodnikowe. W skrócie jest to przemiana energii słonecznej na prąd. Wybór paneli wcale może nie być łatwy, ponieważ kluczową kwestią często jest, to który rodzaj ogniwa będzie lepszy?

Jedne z najtańszych to panele cienkowarstwowe. Oczywiście ich cena może przyciągać klientów to minus, jest taki, że nie są one tak wytrzymałe, jak pozostałe panele fotowoltaiczne.

Do najbardziej popularnych zalicza się panele polikrystaliczne. Cena jest przystępna, ale niestety ich moc zmniejsza się w momencie zaciemnienia. Ostatnie panele PV to monokrystaliczne, gdzie koszty zakupu są dosyć wysokie. Tutaj wadą także okazuje się mniejsza moc podczas zaciemnienia jednak w odróżnieniu od innych ich sprawność, jest naprawdę wysoka.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDywany zewnętrzne – wybierz odpowiedni model
Następny artykułJakie śruby warto kupować?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here