Rekuperacja w domu jednorodzinnym

Każdy kto ma dom wie jak wiele czasu i poświęcenia trzeba włożyć w to, aby wszystko było w nim dobrze przemyślane i przede wszystkim funkcjonalne. To też jeżeli tylko ktoś decyduje się na budowę to wówczas warto jest, żeby do wszystkiego podchodził na spokojnie oraz bez większego pośpiechu, ponieważ dzięki temu uniknie wielu poważnych błędów, których później mógłby żałować. Jedną z tych rzeczy jest odpowiednia wentylacja w pomieszczeniach, gdyż za przyczyną tego mamy w domu świeże oraz zdrowe powietrze. Za sprawą tego wiele osób decyduje się na montaż rekuperacji w domu, jaka w zupełności rozwiąże problem związany z niewłaściwą wentylacją.

Czym jest rekuperacja i jakie posiada zalety?

Rekuperacja to nic innego jak mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła, która zapewnia sprawną wymianę powietrza. Zaletą jest to, że to powietrze dodatkowo jest oczyszczone, a co za tym idzie jest również zdrowsze. Dzięki temu możemy zapomnieć o wilgoci, a także nieprzyjemnych zapachach, jakie lubiły się unosić w pomieszczeniach. Dodatkowo jeżeli w domu jest zamontowana rekuperacja to zarówno koszt ogrzewania jak i samej instalacji systemu grzewczego jest znacznie mniejszy. Wszystko to za sprawą tego, że budynek z mechaniczną wentylacją ma zdecydowanie mniejsze zapotrzebowanie na ciepło. To też rachunki za ogrzewanie mogą być nawet o połowę mniejsze jeśli tylko dom będzie miał odpowiednią izolację zewnętrzną. Dlatego jeżeli ktoś decyduje się na montaż rekuperacji to od razu może pomyśleć o mniejszej ilości grzejników czy też rzadszej pętli ogrzewania podłogowego w budynku. Także można zrezygnować z kominków dachowych oraz części kominków wentylacyjnych. Poza tym rekuperacja zapewni znacznie większy komfort mieszkania, gdyż dom nie będzie narażony na przeciągi ze względu na to, iż często nie trzeba będzie dokładnie wietrzyć pomieszczeń. Istotne jest również to, iż w pomieszczeniach znajdować się będzie zdecydowanie niższy poziom wilgoci, a zimą dom nie będzie się wychładzał z racji częstego wietrzenia.

Montaż rekuperacji

Tak więc jeżeli tylko ktoś chce, aby dom był w zupełności dobrze przemyślany oraz zastosowane w nim zostały wszystkie najnowsze rozwiązania to montaż rekuperacji będzie tego przykładem. Dzięki temu w pomieszczeniach cały czas będziemy mieć do czynienia ze świeżym powietrzem, a dodatkowo nie trzeba będzie się martwić o to, iż w budynku może pojawić się wilgoć czy też grzyb. Za sprawą tego również nasze zdrowie w dużej mierze ulegnie poprawie przede wszystkim pod kątem alergicznym.

Źródło: https://www.wojwent.com/rekuperacja/montaz/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here