Renowacja trawnika - potrzeba tylko kilku kroków

Każdy chciałby, aby jego trawnik prezentował się jak najlepiej, ale niestety czasami z różnych przyczyn dochodzi do sytuacji, kiedy traci on swój blask i nie prezentuje się już tak pięknie jak powinien. Może nam się wydawać, że sprawienie, żeby znowu ładnie się prezentował będzie trudne do wykonania, a co się z tym wiąże, odkładamy te sprawy na później, powodując, że nasz trawnik z miesiąca na miesiąc prezentuje się coraz gorzej. A wystarczy naprawdę nie wiele, tylko kilka kroków, aby móc się znowu cieszyć wspaniale wyglądającym trawnikiem.

Od czego zacząć?

Jeśli chcemy, żeby nasza renowacja trawnika naprawdę się udała, to przede wszystkim musimy na samym początku zająć się chwastami, które na nim rosną. Jeśli jest ich niewiele, to możemy zastosować specjalne narzędzia do ich usuwania, ale jeśli jest ich dużo, to koniecznie powinniśmy się zaopatrzyć w specjalne płynu do spryskiwania całego trawnika. Kolejnym krokiem przy takiej renowacji trawnika powinno być usunięcie mchu i filcu. Przy większych ogrodach konieczne będzie sięgnięcie po wertykulator, jednak jeśli nasz ogródek zalicza się raczej do tych małych, to z pewnością wystarczy zastosować zwyczajne grabie. Jeżeli dwa wcześniejsze kroki mamy już zrobione, to kolejnym będzie odpowiednie podlanie trawnika.

Tutaj powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na te miejsca, w których trawa jest żółta, bo wcześniej mech i darń zabierały jej wodę i niezbędne składniki odżywcze. W ten sposób nasza renowacja trawnika będzie miała największe szanse na powodzenie.

Co dalej gdy wykonaliśmy podstawę?

Kolejnym krokiem jaki powinniśmy wykonać, aby nasza renowacja trawnika się powiodła, będzie odpowiednie napowietrzenie go. Możemy to zrobić przy pomocy wideł, nakłuwając ziemię w pewnych odstępach, ale możemy też zrobić to za pomocą specjalnego aeratora, który świetnie sprawdzi się przy większych powierzchniach. Jeśli powstały jakieś puste miejsca, gdzie nie mamy trawy, to trzeba ją uzupełnić.

Renowacja trawnika - potrzeba tylko kilku kroków

Najlepiej będzie jeśli wymieszamy ją z próchniczą ziemią, bo dzięki temu będą wolniej wysychały. Na koniec, aby nasza renowacja trawnika była kompletna powinniśmy zrosić te miejsca, które na nowo obsialiśmy trawą, bo wówczas będziemy mieli pewność, że odpowiednio ona wyrośnie.

Warto zobaczyć jak to wszystko działa i jak trzeba przeprowadzić taką renowację. Może się wówczas okazać, że będzie to znacznie łatwiejsze niż myśleliśmy. Co więcej, będziemy mogli sobie to sami zrobić w każdej wolnej chwili.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here