Rolety wewnętrzne

Wśród wielu metod na wykończenie wnęki okiennej jedną z najpopularniejszych jest montaż rolet wewnętrznych. Mogą one zastąpić zasłony lub funkcjonować jako ich uzupełnienie, a także stanowić ciekawą alternatywę dla nieco droższych rolet zewnętrznych. Sprawdź, czy rolety wewnętrzne sprawdzą się również w Twoim domu!

  1. Rolety wewnętrzne – zalety i wady
  2. Jaką roletę wewnętrzną wybrać?

Rolety wewnętrzne to produkt powszechnie dostępny zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Ich szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie model idealny do swojego wnętrza.

Rolety wewnętrzne – zalety i wady

Dla wielu użytkowników rolety wewnętrzne są rozwiązaniem niemal idealnym. Zajmują niewiele miejsca, dlatego wnętrze, w którym zostały zamontowane, sprawia wrażenie większego. Ich montaż jest stosunkowo prosty, więc można je zamontować samodzielnie, bez pomocy fachowców. Zwykle nie są też zbyt kosztowne – najprostsze modele kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych, a doskonale spełniają swoją rolę. Szeroki wybór materiałów sprawia, że rolety można dopasować kolorystycznie do każdego wnętrza, a w zależności od potrzeb, regulować nimi również dopływ światła słonecznego do pomieszczenia. Rolety wewnętrzne są więc praktyczne i funkcjonalne, a przy tym łatwe w utrzymaniu w czystości – do ich czyszczenia wystarczy sucha ściereczka.

W porównaniu do rolet zewnętrznych, te wewnętrzne nie zapewniają jednak ochrony antywłamaniowej oraz nie posiadają walorów termoizolacyjnych. Jeśli na roletach pojawią się trudne do usunięcia plamy, ich czyszczenie może spowodować odbarwienie się materiału, a tym samym konieczność wymiany.

Jaką roletę wewnętrzną wybrać?

Zastanawiając się, jaką roletę wewnętrzną wybrać, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko styl aranżacji pomieszczenia i jego kolorystykę, ale również to, jak dużo światła słonecznego powinno docierać do wnętrza przez rolety. Standardowe modele przepuszczają dużą ilość promieni słonecznych, dlatego chcąc ograniczyć dopływ naturalnego światła, warto zdecydować się na rolety wewnętrzne podgumowane lub odbijające światło.

Ciekawym i często wybieranym rozwiązaniem są rolety wewnętrzne dzień/noc. Produkuje się je z materiału, który stanowi połączenie naprzemiennie ułożonych pasów siatki i materiału właściwego, dlatego podczas ich użytkowania, można samodzielnie regulować ilość wpadającego do wnętrza światła. Rolety te stanowią również pomysłowe rozwiązanie aranżacyjne – są nie tylko praktyczne, ale posiadają także walory dekoracyjne, dzięki którym wnętrze zyskuje modny wygląd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here