szafki RTV

Jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia prawie każdego pokoju dziennego jest szafka RTV. Wyjątkiem może być sytuacja, gdy telewizor jest zawieszony na ścianie, jednak również wtedy wiele osób decyduje się na ustawienie praktycznego mebla pod ekranem. Dowiedz się, co warto wiedzieć o szafkach RTV, żeby być zadowolonym z zakupu.

Rozmiar telewizora i sprzętu

W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę wielkość telewizora, który ma stać na szafce. Współczesne modele mają często stojak tak szeroki jak sam ekran i to właśnie na ten element sprzętu ma największe znaczenie. Ponadto ekran nie powinien wystawać poza brzegi szafki, ponieważ w ten sposób można zmniejszyć ryzyko przypadkowego zahaczenia telewizora np. podczas odkurzania pokoju.

Warto również zastanowić się, czy potrzebne będzie miejsce na inny sprzęt. Na stronie hugle.pl można bez problemu znaleźć szafki RTV z blatem i półkami, na których bez problemu zmieści się dekoder, router, głośniki i inne urządzenia elektroniczne. Należy także porządnie zmierzyć przestrzeń przeznaczoną na szafkę, zwłaszcza jeśli w pobliżu znajdują się inne elementy wyposażenia pokoju.

Praktyczne podejście do mebli

Jedną z najważniejszych cech każdej szafki RTV jest praktyczność. Taki mebel w pokoju dziennym może znacząco ułatwić utrzymanie ładu i porządku, co może być istotne dla zabieganych osób lub wiecznych bałaganiarzy. Z tego powodu w ofercie sklepu Hügle można znaleźć wiele modeli, które są wyposażone w bardzo przydatne szuflady, w których można ułożyć dokumenty, płyty lub różnego rodzaju drobiazgi.

Warto również rozważyć szafkę z półkami, na których można stworzyć ciekawą ekspozycję z kolekcją filmów, płyt lub książek. Można na nich także ustawić konsolę do gry lub inny sprzęt elektroniczny. W przypadku modeli z półkami należy pamiętać, że wiąże się to raczej z regularnymi porządkami, ponieważ takie przestrzenie lubią się kurzyć. Alternatywą może być szafka ze szklanymi drzwiczkami, które pozwalają na nieco rzadsze porządki na półkach.

Dopasowanie do stylu pomieszczenia

Planując zakup szafki RTV do pokoju dziennego lub salonu, warto również wziąć pod uwagę styl, w jakim urządzono pomieszczenie. Szafka powinna ponadto pasować do pozostałych mebli, innych elementów wyposażenia i dekoracji. Dość spory wybór stylowych i nowoczesnych modeli można znaleźć w sklepie Hügle, którego asortyment może przypaść do gustu zwłaszcza wielbicielom stylu skandynawskiego i industrialnego.

W przypadku generalnego remontu lub urządzania nowego mieszkania warto pomyśleć o zakupie szafki RTV już na etapie planowania. W ten sposób można bez problemu kupić meble z jednej kolekcji, zamiast później szukać jednej szafki pasującej do komody, regału i innych elementów wyposażenia. Meble w jednym stylu mogą również pomóc we wprowadzeniu do salonu wrażenia harmonii i porządku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOptymalna kaloryczność ekogroszku – jak ją określić?
Następny artykułZadbaj o swoje bezpieczeństwo
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here