Ubezpieczenie przeprowadzki

Po czym można stwierdzić, że przeprowadzka się udała? Przede wszystkim po tym, że znajdujemy się już w nowym lokum, jednakże nawet jeśli uda nam się to zrobić, a nie mamy na czym siedzieć, ponieważ wszystkie nasze krzesła nie przeżyły transportu, ciężko powiedzieć, że przeprowadzka poszła zgodnie z planem. Niestety takie sytuacje jak uszkodzenia sprzętów podczas przeprowadzki się zdarzają, nawet jeśli postawimy na usługi firm przeprowadzkowych. Mają one jednak zaletę, która pozwala nam spać spokojnie, czyli ubezpieczenie OC. Jak to wygląda i dlaczego warto wynająć ubezpieczoną firmę?

Szkody podczas przeprowadzek

Niestety trzeba to powiedzieć wprost – szkody podczas przeprowadzek się zdarzają. Czasami wynika to z braku naszego doświadczenia w pakowaniu i zabezpieczaniu przedmiotów. Jeśli postanowimy sami walczyć ze wszystkimi czynnościami przeprowadzkowymi, możemy mieć pewność, że coś zostanie uszkodzone. Może to być chociażby mały talerz, jednak ciężko będzie tego uniknąć. Zupełnie inaczej wygląda sprawa, kiedy postawimy na wyspecjalizowaną firmę, która zajmuje się kwestią przeprowadzek. Wtedy za zabezpieczenie naszego majątku wezmą się profesjonaliści, my natomiast będziemy mogli spać spokojnie. Co jednak jeśli nawet im przydarzy się jakieś nieszczęśliwe zrządzenie losu?

Firma przeprowadzkowa – dlaczego warto postawić na taką, która oferuje ubezpieczenie?

Dzięki doświadczeniu i profesjonalnym materiałom do zabezpieczania przedmiotów firma przeprowadzkowa jest w stanie pomóc nam bardziej niż nasi znajomi i otrzymujemy wtedy gwarancję, że nasz dobytek dotrze do punktu docelowego w jednym kawałku. Jednak, jak głosi popularne porzekadło „wypadki chodzą po ludziach”, czasami nie da się uniknąć pewnych uszkodzeń, gdyż te nie wynikają z niedbalstwa czy braku profesjonalizmu firmy przeprowadzkowej, ale po prostu z nietypowego zrządzenia losu, przypadku czy zwyczajnego pecha.

Jednakże specjaliści od przeprowadzek, tacy jak firma Fortis Przeprowadzki mieszcząca się w Łodzi przy ulicy Okopowej 70/106: https://fortis-przeprowadzki.pl/, dysponują jedną zasadniczą zaletą – są ubezpieczeni. Na czym to polega? Jeśli podczas czynności związanych z przeprowadzką jakikolwiek nasz przedmiot ulegnie uszkodzeniu, możemy mieć pewność, że odzyskamy pieniądze z tego tytułu. Co ważniejsze – dostaniemy odszkodowanie nawet za uszkodzenia, które w efekcie naszej przeprowadzki odniosły osoby trzecie.

Na czym to polega? Weźmy pod lupę taki przykład. Podczas wynoszenia szafy z naszego starego lokum niestety przypadkowo zostały porysowane drzwi sąsiada. Pomimo faktu, że nie były one obiektem przeprowadzki, to właśnie ta czynność naraziła je na uszkodzenie, więc będziemy mogli liczyć na zwrot pieniędzy od ubezpieczyciela. Dokładnie tak samo będzie wyglądała procedura ze wszystkimi przedmiotami, które uległyby uszkodzeniom podczas czynności związanych z przeprowadzką. Zdecydowanie więc warto jest postawić na firmę, która oferuje ubezpieczenie OC. Nie jest to co prawda obowiązkowe, jednak przewoźnicy i tak się na to decydują w myśl wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDlaczego warto postawić na pellet drzewny?
Następny artykułJak modnie urządzić nowoczesny salon?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here