Uchwyty do mebli

Meble to nieodłączny element w wyposażeniu wielu pomieszczeń mieszkalnych. Oprócz funkcji czysto praktycznych – takich jak przechowywanie różnego typu obiektów – pełnią również funkcje estetyczne. Fronty mebli potrafią bardzo ładnie się prezentować, dodając pomieszczeniu uroku oraz elegancji. Oprócz wyglądu frontu, istotne są także uchwyty wykorzystywane do otwierania i zamykania mebli. One również mają niemały wpływ na ostateczny wygląd pomieszczenia. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się – jakie rodzaje uchwytów do mebli możemy znaleźć oraz po który z nich warto sięgnąć.

Uchwyty uchwytom nierówne – czyli o uchwytach do mebli kuchennych

Uchwyty do mebli to elementy stosowane przede wszystkim w umeblowaniu kuchennym. To właśnie w kuchni znajdują się meble przeznaczone do przechowywania dużej ilości obiektów, o rozmaitych gabarytach i zastosowaniu. Dlatego urządzając kuchnię, należy dołożyć szczególnych starań wybierając meble i obsługujące je uchwyty. W zależności od naszego wyboru, kuchnia stanie się mniej lub bardziej praktycznym miejscem, w którym wykonywanie codziennych obowiązków będzie przebiegać sprawnie i szybko.

Najpopularniejsze rodzaje uchwytów do mebli kuchennych

Wymienić można kilka najczęściej i najchętniej wybieranych uchwytów przeznaczonych do stosowania w kuchni. Pierwszy niezwykle popularny rodzaj to tak zwane przyciski – niezwykle komfortowe i łatwe w obsłudze. Ich zaletą są także aspekty wizualne – uchwyty takie są minimalistyczne, często niezauważalne, dlatego – świetnie nadają się do kuchni urządzonych w stylu eleganckim, minimalistycznym lub nowoczesnym.

Przyciski są też wybierane chętnie, gdy zależy nam na eksponowaniu frontów mebli kuchennych. Dotyczy to zwłaszcza mebli o gładkich powierzchniach. Niestety, minusem tego typu uchwytów jest ich niska funkcjonalność w przypadku szuflad.

Uchwyty pojedyncze to kolejny często wybierany rodzaj. Są to uchwyty montowane z wykorzystaniem otworu przeszywającego dany front. Mogą mieć formę gałek, klamek lub standardowych uchwytów.

Zaletą tego rozwiązania jest bardzo szeroki wybór potencjalnych rozwiązań. Znajdziemy zarówno uchwyty w standardowych, jak i awangardowych kolorach i fasonach. Z uchwytów takich korzysta się w kuchniach urządzonych w różnym stylu. Ich minimalistyczny wygląd świetnie wpasuje się w różne aranżacje.

Uchwyty podłużne to jedne z najchętniej wybieranych. Mają formę krótkiego relingu, listwy, poręczy lub inną. Są niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu oraz mogą pozytywnie wpłynąć na wygląd mebli.

Znajdziemy uchwyty podłużne w różnych rozmiarach – dedykowane do mebli o różnej szerokości. Instaluje się je za pomocą zestawu dziurek montażowych. Jeśli po jakimś czasie postanowimy wymienić uchwyty podłużne na nowe – konieczny będzie wybór rozwiązania o identycznym rozmiarze.

Uchwyty muszlowe to alternatywa dla uchwytów podłużnych. Podobnie jak one, są szerokie, różnią się jednak sposobem wyprofilowania. Mają formę delikatnie wgłębionych muszelek, za które pociągamy w celu otwarcia danej szafki lub szuflady. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w przypadku dużych szuflad, w których będziemy przechowywać ciężkie obiekty. Z rozbudowaną ofertą uchwytów muszlowych zapoznasz się pod adresem: skandynawskieuchwyty.pl/uchwyty-meblowe-muszlowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNa jaki kolor pomalować sypialnię?
Następny artykułCzym charakteryzuje się styropian fundamentowy?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here