Uchwyty do mebli – jak wybierać, gdzie kupować, na co zwracać uwagę?

Uchwyty do mebli

Meble to nieodłączny element w wyposażeniu wielu pomieszczeń mieszkalnych. Oprócz funkcji czysto praktycznych – takich jak przechowywanie różnego typu obiektów – pełnią również funkcje estetyczne. Fronty mebli potrafią bardzo ładnie się prezentować, dodając pomieszczeniu uroku oraz elegancji. Oprócz wyglądu frontu, istotne są także uchwyty wykorzystywane do otwierania i zamykania mebli. One również mają niemały wpływ na ostateczny wygląd pomieszczenia. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się – jakie rodzaje uchwytów do mebli możemy znaleźć oraz po który z nich warto sięgnąć.

Uchwyty uchwytom nierówne – czyli o uchwytach do mebli kuchennych

Uchwyty do mebli to elementy stosowane przede wszystkim w umeblowaniu kuchennym. To właśnie w kuchni znajdują się meble przeznaczone do przechowywania dużej ilości obiektów, o rozmaitych gabarytach i zastosowaniu. Dlatego urządzając kuchnię, należy dołożyć szczególnych starań wybierając meble i obsługujące je uchwyty. W zależności od naszego wyboru, kuchnia stanie się mniej lub bardziej praktycznym miejscem, w którym wykonywanie codziennych obowiązków będzie przebiegać sprawnie i szybko.

Najpopularniejsze rodzaje uchwytów do mebli kuchennych

Wymienić można kilka najczęściej i najchętniej wybieranych uchwytów przeznaczonych do stosowania w kuchni. Pierwszy niezwykle popularny rodzaj to tak zwane przyciski – niezwykle komfortowe i łatwe w obsłudze. Ich zaletą są także aspekty wizualne – uchwyty takie są minimalistyczne, często niezauważalne, dlatego – świetnie nadają się do kuchni urządzonych w stylu eleganckim, minimalistycznym lub nowoczesnym.

Przyciski są też wybierane chętnie, gdy zależy nam na eksponowaniu frontów mebli kuchennych. Dotyczy to zwłaszcza mebli o gładkich powierzchniach. Niestety, minusem tego typu uchwytów jest ich niska funkcjonalność w przypadku szuflad.

Uchwyty pojedyncze to kolejny często wybierany rodzaj. Są to uchwyty montowane z wykorzystaniem otworu przeszywającego dany front. Mogą mieć formę gałek, klamek lub standardowych uchwytów.

Zaletą tego rozwiązania jest bardzo szeroki wybór potencjalnych rozwiązań. Znajdziemy zarówno uchwyty w standardowych, jak i awangardowych kolorach i fasonach. Z uchwytów takich korzysta się w kuchniach urządzonych w różnym stylu. Ich minimalistyczny wygląd świetnie wpasuje się w różne aranżacje.

Uchwyty podłużne to jedne z najchętniej wybieranych. Mają formę krótkiego relingu, listwy, poręczy lub inną. Są niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu oraz mogą pozytywnie wpłynąć na wygląd mebli.

Znajdziemy uchwyty podłużne w różnych rozmiarach – dedykowane do mebli o różnej szerokości. Instaluje się je za pomocą zestawu dziurek montażowych. Jeśli po jakimś czasie postanowimy wymienić uchwyty podłużne na nowe – konieczny będzie wybór rozwiązania o identycznym rozmiarze.

Uchwyty muszlowe to alternatywa dla uchwytów podłużnych. Podobnie jak one, są szerokie, różnią się jednak sposobem wyprofilowania. Mają formę delikatnie wgłębionych muszelek, za które pociągamy w celu otwarcia danej szafki lub szuflady. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w przypadku dużych szuflad, w których będziemy przechowywać ciężkie obiekty. Z rozbudowaną ofertą uchwytów muszlowych zapoznasz się pod adresem: skandynawskieuchwyty.pl/uchwyty-meblowe-muszlowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Separator image Posted in Meble.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *