Ceny nieruchomości w największych miastach w Polsce nie należą do niskich. Prym wiedzie tutaj Warszawa, która jest miastem zdecydowanie najdroższym. Za jeden metr kwadratowy lokalu musimy zapłacić tutaj około 7 500 złotych. Jednak nawet w obliczu tak wysokich cen mieszkanie w Warszawie to przyszłościowa decyzja!

Warszawa jako największe miasto w Polsce ma także dobrze rozbudowany rynek mieszkaniowy. Niestety, nie jest on wystarczający, aby pokryć zapotrzebowanie osób, które ciągle poszukują tutaj swojego kąta. Dotyczy to nie tylko studentów warszawskich uczelni, ale również osób poszukujących pracy czy przyjeżdżających z zagranicy, na przykład Ukraińców.

Wobec tego ceny wynajmu mieszkań w stolicy rosną z roku na rok. Aktualnie za dwupokojowe mieszkanie w przyzwoitym standardzie i w dobrej lokalizacji będziemy usieli zapłacić miesięcznie nawet około 2200-2500 złotych, nie licząc rachunków! Drogie są również pokoje na wynajem – tutaj ceny zaczynają się od około 700-800 złotych.

Nic dziwnego, że deweloperzy nie mogą narzekać na brak zainteresowania swoją ofertą. Gdy chodzi o nowe mieszkania w Warszawie, mamy przed sobą wiele interesujących propozycji, w tym także lokale położone blisko centrum. Naturalnie, kupno swojego „M” w stolicy to też niebagatelny wydatek, ale musimy spojrzeć na niego przyszłościowo.

Biorąc pod uwagę koszty wynajmu, nawet kredyt mieszkaniowy może po prostu kosztować nas tanio. Płacimy wtedy nie osobie, która jest właścicielem mieszkania, ale pieniądze trafiają na naszą nieruchomość. Co więcej, ceny mieszkań w Warszawie stale idą w górę, dlatego teraz kupiony lokal w przyszłości zwiększy swoją wartość. Na przykład będziemy mogli sprzedać go z zyskiem i przeprowadzić się na spokojną wieś. Warto też wskazać, że nie będziemy mieli żadnych trudności z wynajmem mieszkania w Warszawie.

Wobec tego zakupienie własnego mieszkania w stolicy jest przyszłościowym wyborem – nawet teraz, gdy ceny nie są zbyt zachęcające. Warto się spieszyć, ponieważ eksperci zapowiadają wzrost cen w nadchodzących latach!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZaproponowana nam będzie mieszanka traw
Następny artykułPrzygotujmy odpowiednio trawnik na wiosnę
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here