Wybieramy agregat prądotwórczy

Mieszkając na wsi lub w miejscu, gdzie nie ma możliwości doprowadzenia stałej linii elektrycznej, należy zaopatrzyć się w awaryjne źródło zasilania. W ten sposób można zagwarantować stałe dostawy prądu do urządzeń elektrycznych. W ten sposób możemy używać ich okresowo podczas pobytu w czasie urlopu lub prowadzić pracę narzędziami ręcznymi bez konieczności posiadania sieci elektrycznej. Rozwiązanie te docenią osoby prowadzące prace remontowe w starych budynkach te, których aktywność związana jest z pracą na świeżym powietrzu. Przy pomocy takich maszyn można używać standardowych narzędzi elektrycznych bez kupowania drogich urządzeń akumulatorowych.

Wybór agregatu prądotwórczego

Przeczytaj i zobacz jak wybrać agregat prądotwórczy. Należy rozpocząć od ustalenia potrzeb i wymagań, do czego będzie używany agregat. Jakie prace ma obsłużyć oraz jak często występują zaniki energii w przypadku, jeżeli ma być to zapasowe źródło zasilania. Musimy określić, jaka jest moc urządzeń. Należy zsumować ilość energii, jaka jest zużywana przez wszystkie urządzenia pracujące jednocześnie. Mając ustaloną wartość, można dobrać taki agregat, aby miał ona zapas mocy. W ten sposób unikniemy przeciążeń oraz spadków mocy podczas zasilania. Poprawnie dobrany generator prądu powinien być obciążony do 80% swojej wydajności. W tym momencie również możemy zastanowić się jak często, będzie on używany, aby dostosować wytrzymałą jednostkę napędzająca prądnice. Do wyboru mamy agregaty spalinowe zasilane benzyna lub olejem napędowym. Te pierwsze doskonale sprawdzają się do małych instalacji uruchamianych sporadycznie. Są one popularne ze względu na swoją niską cenę. Agregaty olejowe są zbudowane w inny sposób. Podzespoły są bardziej masywne i dostosowane do innej techniki spalania paliwa. Cechują się długowiecznością i wysoką kulturą pracy. Dzięki temu nie wymagają okresowej regulacji i wytwarzają stale prąd o podobnych parametrach.

Możliwości podłączeń

Stosując generator jako rezerwowe źródło zasilania, możemy rozważyć dwa warianty takich instalacji. Jedna może być podłączona za pomocą oddzielnych przewodów na czas włączenia generatora. W tym, wypadku sami musimy uruchomić urządzenie i kontrolować jego pracę. W drugim wypadku występuje stałe podłączenie generatora do instalacji elektrycznej. W tym wypadku muszą być to urządzenia z automatycznymi włącznikami w momencie braku dostaw prądu. To duży wydatek jednak zapewnia największy komfort użytkowania. Właściciel nieruchomości nie musi wykonywać żadnych czynności, ponieważ włączenie i wyłączenie awaryjnego zasilania następuje automatycznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here