Adaptery bluetooth – szybkie i łatwe przesyłanie plików

Adaptery bluetooth

Z adapterów bluetooth można korzystać w wielu miejscach. Są to niewielkich rozmiarów urządzenia, pozwalające na przesyłanie plików na inne urządzenia. Typowy adapter bluetooth wygląda jak zwykła pamięć USB. W ich konstrukcji znajduje się zresztą port USB, co pozwala na podpinanie do urządzeń posiadających odpowiednie wejście. Poniżej przyglądamy się dostępnym modelom adapterów bluetooth oraz podpowiadamy, które z nich warto wybrać oraz na jakie cechy użytkowe warto zwrócić uwagę. 

Zastosowanie i funkcje adapterów bluetooth 

Adaptery wykorzystywane są przede wszystkim wtedy, gdy nie ma możliwości podłączenia dwóch osobnych urządzeń za pomocą przewodu lub systemu pośredniczącego. Wówczas skorzystanie z adapterów bluetooth jest optymalnym rozwiązaniem. Adapter podpina się do komputera, korzystając z portu USB. Następnie można za jego pomocą przesyłać pliki na inne zewnętrzne urządzenia – na przykład telefony komórkowe, telewizory, do kina domowego lub na tablet, posiadające moduł bluetooth. Adaptery bluetooth są też podpinane do odtwarzaczy muzyki – systemów nagłaśniających, wieży hi-fi. W ten sposób masz możliwość odtwarzania muzyki bez konieczności podłączania soundsystemu za pomocą przewodów. 

Użytkowanie adapterów bluetooth

Adaptery bluetooth są bardzo proste w działaniu. Wystarczy podpiąć je do komputera, wykorzystując port USB. Komputer powinien samodzielnie wykryć i rozpoznać urządzenie. By jego działanie było możliwe, należy uruchomić funkcję bluetooth na komputerze (możesz tego dokonać przez panel ustawienia komputera). Masz także możliwość sparowania komputera z innym urządzeniem znajdującym się w okolicy (oczywiście, jeśli obsługuje ono bluetooth). 

Kluczowe parametry zakupowe 

Typowy adapter bluetooth to urządzenie uniwersalne, które nie wymaga specjalnego dopasowania do Twojego komputera. Powinno z łatwością nawiązywać połączenie oraz tworzyć stały kanał przesyłu danych. Wybierając adapter, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii praktycznych i użytkowych, które mają wpływ na jego przydatność. Warto sprawdzić jaki rodzaj gniazda zastosowano w danym adapterze. Powinno być ono zgodne z portami w Twoim komputerze.

Każdy adapter bluetooth powinien również posiadać określony przez producenta zasięg działania. Chodzi o odległość, w jakiej dany adapter jest w stanie odnaleźć i połączyć się z drugim urządzeniem. Parametr ten wyrażany jest w metrach. Ważną sprawą jest także prędkość przesyłu danych, mająca olbrzymi wpływ na przyjemność korzystania z urządzenia. Oczywiście zasada jest prosta – im szybciej, tym lepiej. 

Adaptery wygodne w użyciu – czyli jakie? 

Czas działania również powinien zostać określony przez producenta. Niektóre adaptery są w stanie funkcjonować przez bardzo długi okres czasu – nawet 5-6 godzin. Ponadto warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które mogą uczynić dany adapter jeszcze wygodniejszym w codziennym użyciu. Niektóre modele wyposażone są w specjalny klips, który pozwala na ich przymocowanie do ubrania, szlufki w spodniach lub innego wybranego miejsca. 

Niektóre modele posiadają także dedykowane do ich obsługi pilot. Pozwala na obsługę adaptera bluetooth z odległości, w tym także na odpowiadanie na połączenia przychodzące i ich kończenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *