Adaptery bluetooth

Z adapterów bluetooth można korzystać w wielu miejscach. Są to niewielkich rozmiarów urządzenia, pozwalające na przesyłanie plików na inne urządzenia. Typowy adapter bluetooth wygląda jak zwykła pamięć USB. W ich konstrukcji znajduje się zresztą port USB, co pozwala na podpinanie do urządzeń posiadających odpowiednie wejście. Poniżej przyglądamy się dostępnym modelom adapterów bluetooth oraz podpowiadamy, które z nich warto wybrać oraz na jakie cechy użytkowe warto zwrócić uwagę. 

Zastosowanie i funkcje adapterów bluetooth 

Adaptery wykorzystywane są przede wszystkim wtedy, gdy nie ma możliwości podłączenia dwóch osobnych urządzeń za pomocą przewodu lub systemu pośredniczącego. Wówczas skorzystanie z adapterów bluetooth jest optymalnym rozwiązaniem. Adapter podpina się do komputera, korzystając z portu USB. Następnie można za jego pomocą przesyłać pliki na inne zewnętrzne urządzenia – na przykład telefony komórkowe, telewizory, do kina domowego lub na tablet, posiadające moduł bluetooth. Adaptery bluetooth są też podpinane do odtwarzaczy muzyki – systemów nagłaśniających, wieży hi-fi. W ten sposób masz możliwość odtwarzania muzyki bez konieczności podłączania soundsystemu za pomocą przewodów. 

Użytkowanie adapterów bluetooth

Adaptery bluetooth są bardzo proste w działaniu. Wystarczy podpiąć je do komputera, wykorzystując port USB. Komputer powinien samodzielnie wykryć i rozpoznać urządzenie. By jego działanie było możliwe, należy uruchomić funkcję bluetooth na komputerze (możesz tego dokonać przez panel ustawienia komputera). Masz także możliwość sparowania komputera z innym urządzeniem znajdującym się w okolicy (oczywiście, jeśli obsługuje ono bluetooth). 

Kluczowe parametry zakupowe 

Typowy adapter bluetooth to urządzenie uniwersalne, które nie wymaga specjalnego dopasowania do Twojego komputera. Powinno z łatwością nawiązywać połączenie oraz tworzyć stały kanał przesyłu danych. Wybierając adapter, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii praktycznych i użytkowych, które mają wpływ na jego przydatność. Warto sprawdzić jaki rodzaj gniazda zastosowano w danym adapterze. Powinno być ono zgodne z portami w Twoim komputerze.

Każdy adapter bluetooth powinien również posiadać określony przez producenta zasięg działania. Chodzi o odległość, w jakiej dany adapter jest w stanie odnaleźć i połączyć się z drugim urządzeniem. Parametr ten wyrażany jest w metrach. Ważną sprawą jest także prędkość przesyłu danych, mająca olbrzymi wpływ na przyjemność korzystania z urządzenia. Oczywiście zasada jest prosta – im szybciej, tym lepiej. 

Adaptery wygodne w użyciu – czyli jakie? 

Czas działania również powinien zostać określony przez producenta. Niektóre adaptery są w stanie funkcjonować przez bardzo długi okres czasu – nawet 5-6 godzin. Ponadto warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które mogą uczynić dany adapter jeszcze wygodniejszym w codziennym użyciu. Niektóre modele wyposażone są w specjalny klips, który pozwala na ich przymocowanie do ubrania, szlufki w spodniach lub innego wybranego miejsca. 

Niektóre modele posiadają także dedykowane do ich obsługi pilot. Pozwala na obsługę adaptera bluetooth z odległości, w tym także na odpowiadanie na połączenia przychodzące i ich kończenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowoczesne wanny – oferta najlepszych producentów
Następny artykułJakie wady i zalety mają okna PCV?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here