Nowoczesne wanny

Nie ma wątpliwości, że to właśnie wanna w salonie kąpielowym pozwala nie tylko na realizację podstawowych zabiegów higienicznych oraz pielęgnacyjnych, ale również daje świetne warunki do odprężenia i relaksacji. Jeśli dysponujesz większą łazienką, wybierz wannę wedle Twoich indywidualnych preferencji. Sprawdź, które cieszą się największą popularnością. 

Wanny zabudowane 

Wanny zabudowane to najczęstszy wybór inwestorów, którzy właśnie urządzają swoją łazienkę. Wanna w zabudowie świetnie sprawdza się nie tylko w dużych salonach kąpielowych, ale również w mniejszych łazienkach. W tej najprostszej formie występuje w kształcie prostokątnej, zabudować można również wannę narożną. 

Co istotne, wanny zabudowane mogą być w pełni praktyczne. Wystarczy, że zamontujesz parawan i deszczownicę, aby uzyskać możliwość komfortowego brania szybkiego prysznica. Producenci oferują także wanny typu 2 w 1, ze specjalną, przesuwaną ścianką. Dzięki temu orzeźwiający, poranny prysznic można brać przy zachowaniu należytej wygody, bez ryzyka zachlapania łazienki wodą. 

Wanny narożne 

To opcja dla właścicieli nieco większych łazienek oraz tych, którzy kąpiel w wannie traktują nie tylko jako codzienną czynność higieniczną. Wanny narożne bardzo często zawierają dodatkowe dysze i masażery, które wpływają na doskonałą relaksację po ciężkim dniu. Wanny narożne bardzo często są wybierane do salonów kąpielowych, których aranżacja została zaplanowana w stylu SPA. 

Wanny wolnostojące 

Wanna wolnostojąca to strzał w dziesiątkę, jeśli ktoś planuje wykończenie łazienki nie tylko w styl nowoczesnym, ale również tym retro czy glamour. Niezwykle elegancka, bardzo często na tzw. lwich łapach, może stanowić nie tylko wyposażenie praktyczne, ale również dekoracyjne łazienkowej przestrzeni. Wanna wolnostojąca sprawdzi się w dużych salonach kąpielowych, ponieważ zajmuje znacznie więcej miejsca, niż ta zabudowana. Co więcej, decydując się na taki typ wanny, warto pamiętaj o dodatkowej przestrzeni potrzebnej na organizer na kosmetyki czy stojak z wieszakami. 

Wannę wolnostojącą najczęściej wybierają inwestorzy, którzy posiadają na tyle duże łazienki, aby można było w nich uwzględnić również osobną kabinę prysznicową. Dzięki temu w prysznicu realizowane są szybkie zabiegi higieniczne, zaś wanna służy do kąpieli w pianie i długich zabiegów relaksacyjnych. 

Jak wybrać wannę idealną?

Przede wszystkim, bierz pod uwagę potrzeby swoich i pozostałych domowników. Zdecyduj się na wannę najlepszej jakości, wykonanej z trwałego materiału. Dzięki temu kolejny remont łazienki będziesz musiał wykonać dopiero za co najmniej kilkanaście lat. Trzeba przyznać, że inwestycja w dobrą wannę nie jest mała, uwzględniając koszty, dlatego w tym przypadku nie ma miejsca na najmniejsze błędy. 

W tej podstawowej odsłonie możesz zdecydować się na tradycyjną wannę w bieli, chociaż producenci oferują również wanny czarne czy złote, idealnie wpisujące się w design danej przestrzeni łazienkowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here