Akcesoria meblowe służące przechowywaniu ubrań

Nowoczesny, funkcjonalny dom nie mógłby się obejść bez odpowiednich akcesoriów meblowych, takich jak prowadnice do szuflad, zawiasy czy uchwyty. To one gwarantują możliwość łatwego otwierania i zamykania poszczególnych mebli, dzięki nim też przechowywanie przedmiotów w sposób uporządkowany nie sprawia nam trudności. Dlatego właśnie warto już na etapie projektowania wyposażenia zadbać o jak najlepszą jakość tych drobnych elementów, aby później nie była konieczna ich wymiana.

Garderoba

Wielu z nas marzy o przestronnej, wygodnej garderobie, która pozwoli utrzymać porządek wśród ubrań i butów. Wiadomym jest, że im więcej mieszkańców w domu, tym trudniej zapanować nad chaosem, jaki powstaje na skutek „porzucania” różnych części odzienia w każdym pomieszczeniu. „Skarpetki męża na szafce, bo nie mieszczą się w szufladzie, a dziecięce koszulki wszędzie, gdyż nikomu nie chciało się ich układać na półkach” to na pewno sytuacja, która znana jest w wielu domach. Garderoba bez wątpienia może nieco pomóc w zaplanowaniu nad tym nieporządkiem.

Aby jednak było to możliwe, garderoba musi być nie tylko ulokowana w odpowiednim miejscu w domu. Musi także zostać wyposażona w sposób funkcjonalny, który zapewni i dostateczną ilość miejsca, i każdemu z domowników pozwoli na łatwy dostęp do ich ubrań.

Z pomocą przychodzi sklep LOCKER, oferujący szeroki wybór rozwiązań przygotowanych specjalnie z myślą o garderobach. Należą do nich między innymi opuszczane wieszaki, na których łatwo będzie umieszczać ubrania, aby potem również bez problemu je zdjąć. Dzięki ruchomym wieszakom rzeczy nie gniotą się, a dostęp do nich możliwy jest bez krzesła czy drabinki nawet przy niskim wzroście.

Kolejnym, atrakcyjnym rozwiązaniem są różnego rodzaju kosze oraz półki z przegrodami. Wysuwane na szynach, pozwalają łatwo sięgnąć po konkretną rzecz, a jednocześnie służą zachowaniu odpowiedniego porządku.

Szafy i szafki

Nie każdy z nas posiada jednak możliwość stworzenia prawdziwej garderoby. Kiedy miejsca dla niej brakuje, do przechowywania ubrań i innych rzeczy posłużyć muszą szafy i szafki. Nic więc dziwnego, że z myślą o nich stworzono właśnie liczne i różnorodne akcesoria meblowe.

Wśród nich na szczególną uwagę zasługują uchwyty do drzwi i szuflad. To one są elementem, który najczęściej dotykamy i oglądamy. Niestety, uchwyty dostępne w zestawie nie zawsze w pełni odpowiadają naszym gustom, dlatego czasem warto zdecydować się na ich samodzielny dobór.

Kolejnym detalem, który może umknąć uwadze podczas wybierania mebli, są nóżki. W pierwszej kolejności zwracamy przecież uwagę na funkcjonalność szafki i możliwość odpowiedniego jej ulokowania w domu, a nie na to, na czym się wspiera. Jednak ten drobiazg odpowiada często za odbiór całości, dlatego nóżki to kolejne akcesoria meblowe, które warto wybrać samodzielnie.

Należy przy tym zwrócić uwagę na zestawienie poszczególnych elementów tak, aby idealnie ze sobą współgrały: były utrzymane w jednym stylu i kolorystyce. Dzięki temu dom będzie prezentował się spójnie i elegancko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here