meble

Nadmiar hałasu w miejscu pracy niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji – utrudnia skupienie, podwyższa poziom stresu, przyczynia się do wypadków oraz zmniejsza efektywność pracowników. Co więcej, zadbanie o optymalne poziomy hałasu jest również obowiązkiem każdego pracodawcy, o czym wyraźnie mówi Kodeks Pracy. Świadomość tego, że dźwięki w nadmiarze są szkodliwie motywuje szefostwo do szukania rozwiązania akustycznych, pozwalających osiągnąć pożądane efekty. Właśnie z myślą o takich osobach powstały meble Acustio, oferujące nowoczesne ścianki i panele dźwiękochłonne. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Akustyczne rozwiązania dla firm

Akustyczne rozwiązania to idealne propozycje dla biur typu open space. Dzięki prostym ściankom czy panelom pochłaniającym dźwięki, nawet osoby pracujące na otwartej przestrzeni będą mogły w skupieniu pracować czy prowadzić rozmowy z innymi. Dzięki temu, że nie odcinają one całkowicie od reszty biura, wspierają koncentrację, ale też pozwalają na szybką komunikację z innymi pracownikami. Co więcej, zapewniają poczucie prywatności, co sprawia, że obecni czują się swobodnie i towarzyszy im przyjemna atmosfera.

Podczas wykonywania obowiązków biznesowych, które wymagają najwyższego poziomu skupienia, dobrym rozwiązaniem będą budki lub boksy akustyczne. Zapewniają maksimum prywatności oraz idealną ciszę, dlatego sprawdzą się podczas prowadzenia rozmów telefonicznych lub spotkań z zachowaniem poufności.

Panele akustyczne – szeroki wybór modnych produktów

Panele akustyczne dostępne są w wielu nowoczesnych formach, kształtach i kolorach – z łatwością można więc dobrać model spójny z aranżacją wnętrza. Istnieją ścianki dźwiękochłonne stojące, mocowane do sufitu albo nawet wyposażone w kółka, dzięki czemu z łatwością można przesunąć je w inne miejsce. Jeszcze innym rozwiązaniem są panele akustyczne montowane do biurka, zapewniające nie tylko cisze pracownikom, ale też prywatność, która poprawia im samopoczucie.

Ścianki dźwiękochłonne dostępne są w różnych kolorach i kształtach – tradycyjne, prostokątne lub kwadratowe modele mogą być utrzymane w stonowanych odcieniach, dzięki czemu są niemal niezauważalne w pomieszczeniu. Zdecydować się można też na modele w nieco bardziej nowatorskich kształtach – na przykład w formie liścia- oraz intensywnych odcieniach, które podkreślą charakter wnętrza. Do niektórych ścianek możemy nawet dobrać akcesoria, które pomogą w uporządkowaniu pracy oraz uczynią przestrzeń przy biurku bardziej domową i przyjemniejszą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKolumna prysznicowa – hit czy kit?
Następny artykułWszystko co musisz wiedzieć o halach tenisowych
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here