kolumna prysznicowa

Kolumna prysznicowa to konstrukcja, która w zasadzie stanowi jedność z baterią i integruje różne dodatkowe elementy o różnych funkcjach. W jej skład wchodzi armatura, głowica prysznicowa oraz szyna przesuwna z wyciąganą główką prysznicową. Z pewnością jest to system preferowany przez wielu użytkowników, ponieważ najlepiej łączy w sobie praktyczność i wygodę, a dodatkowo składa się z idealnie kompatybilnych komponentów z punktu widzenia funkcjonalności.

Należy również wziąć pod uwagę fakt, że na rynku dostępne są kolumny prysznicowe, które można podłączyć do istniejącej baterii za pomocą elastycznego węża. Są to rozwiązania mniej estetyczne, ale stanowią dobrą alternatywę dla tych, którzy posiadają już baterię zewnętrzną i nie chcą (lub nie mogą) jej wymienić, nie rezygnując z komfortu, jaki daje posiadanie kolumny.

Obecnie oferty producentów obejmują zarówno klasyczne kolumny prysznicowe z deszczownicą i słuchawką, jak i kolumny teleskopowe, wyposażone w baterię termostatyczną, które można zaadaptować do instalacji, w których zainstalowane są stare kolumny. Marki producentów, które możemy znaleźć na rynku gwarantują wysokiej jakości produkty o dużej wydajności i doskonałej trwałości.

Kolumny prysznicowe z deszczownicą

Kolumny prysznicowe z deszczownicą mogą stać się perfekcyjnym uzupełnieniem łazienki, stanowiąc zarówno funkcjonalne rozwiązanie, jak i estetyczną dekorację wnętrza łazienkowego. Są to często produkty renomowanych marek, które wyróżniają się dużą skalą nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań.

Przykładem takiego urządzenia może być kolumna prysznicowa wykonana z mosiądzu, która posiada czarne, matowe wykończenia, dzięki czemu można ją bezproblemowo wkomponować zarówno do nowoczesnego wystroju łazienki, jak i wnętrza w stylu industrialnym. Jest ona niezwykle funkcjonalna, ponieważ posiada dźwignię, dzięki której można łatwo regulować ciśnienie i temperaturę wody. Ponadto tego typu kolumna prysznicowa została zaopatrzona w słuchawkę prysznicową i deszczownicę, które zostały wykonane z lekkiego i trwałego materiału syntetycznego.

Dodatkową zaletą oferowanych przez sprzedawców kolumn prysznicowych jest ich zróżnicowana kolorystyka, gdzie w asortymencie można znaleźć kolumny białe lub czarne, ale też i kolumny z luksusowymi chromowanymi wykończeniami.

Kolumny prysznicowe z termostatem

Innym typem kolumny prysznicowej jest urządzenie z termostatem, co podwyższa skuteczność pracy prysznica i zwiększa jego funkcje relaksacyjne. Dzięki zastosowaniu termostatu można łatwo utrzymać równowagę temperatury wody, co stanowi nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie. Ponadto w nowoczesnych kolumnach prysznicowych z termostatem często stosuje się prysznic ręczny, który posiada 3 tryby dostarczania wody, co zapewnia wygodną możliwość dostosowania strumienia z wodą do własnych potrzeb.

Osobliwością kolumny prysznicowej jest połączenie technologii z designem. W rzeczywistości element ten musi nie tylko być spójny z resztą mebli łazienkowych, ale musi być również funkcjonalny i spełniać potrzeby użytkowników. Dlatego jest tak wiele rodzajów i modeli kolumn prysznicowych, co pozwala sprostać różnym wymaganiom i zaspokoić konkretne potrzeby klientów.  Przykładem tego jest właśnie kolumna prysznicowa z termostatem, która pozwala utrzymać tę samą temperaturę wody przez cały moment dostawy. Dzięki termostatowi możliwe jest użytkowanie wody bez zbyt zimnych lub zbyt gorących wstrząsów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKarnisze elektryczne
Następny artykułAkustyczne rozwiązania w biurach
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here