Karnisze elektryczne

Remont mieszkania, czy domu to nie lada wyzwanie dla każdej rodziny. Chwilowa przeprowadzka, ubrania spakowane w pudła, koszty… Remonty bywają bardzo stresujące. Kiedy jednak ściany są już pokryte świeżym kolorem farby, ceramika łazienkowa lśni nowością, a meble powracają na swoje miejsce, pora zastanowić się nad wyglądem okien. Oferta rynkowa wystrojów okiennych jest obecnie przeogromna. Możemy wybierać spośród wielu wariantów. Są rozwiązania tradycyjne jak również nowoczesne.

Ciekawym pomysłem wydają się karnisze elektryczne mocowane do sufitu ze sklepu https://manufakturarzeczy.pl/karnisze-elektryczne. Mogą one zastąpić obsługiwane manualnie dekoracje naszych okien. Karnisze sufitowe elektryczne nadadzą się do zawieszenia klasycznego zestawu zasłon i firan, lub nowoczesnych, modnych rolet rzymskich, żaluzji, czy rolet typu noc i dzień. Elektryczne karnisze mocowane do sufitu pozwolą dyskretnie zasłonić nie tylko okno, ale i fragment ściany pomiędzy taflą szyby a sufitem. Elektryczny karnisz sufitowy będzie zatem rozwiązaniem w duchu minimalizmu i świetnie będzie korespondował z zabudowanymi meblami na wymiar, otwieranymi za pomocą frezów lub na tak zwany „cichy domyk”.

Karnisze sufitowe elektryczne mają szansę stać się prawdziwym hitem sprzedażowym. Mając do wyboru sterowane na pilot rolety czy zasłony, któż będzie miał ochotę wstawać z kanapy za każdym razem, gdy zajdzie potrzeba zasłonięcia lub odsłonięcia kotar, rolet, plis, czy żaluzji? Znajdą się oczywiście miłośnicy tradycji, ale proszę mi wierzyć, do dobrego łatwo się przyzwyczaić. Kiedyś nie było pilotów do telewizora, więc wstawaliśmy co chwilę zmienić kanał, czy wyregulować dźwięk. Mamy piloty, przestaliśmy wstawać. Kiedyś nie było zmywarek, więc brudne naczynia kuchenne myliśmy ręcznie. Mamy zmywarki, nie musimy się męczyć. Kiedyś wstawaliśmy zasłonić okno, bo nie były dostępne karnisze sufitowe elektryczne. Dziś mając elektryczny karnisz sufitowy, możemy nie podnosić się z kanapy, czy nie odrywać się od posiłku, by regulować ilość naturalnego światła w naszych domowych pomieszczeniach.

Ponadto elektryczne karnisze mocowane do sufitu doskonale wpisują się w trendy smart home, czyli inteligentnych domów, które myślą za człowieka. Dziś przecież za pomocą sterowania smartfonem możemy ugotować wodę w czajniku elektrycznym, możemy nastawić pranie w pralce, czy uruchomić proces pieczenia potraw w piekarniku, będąc na przykład w drodze z pracy do domu. Inteligentne technologie, do których zalicza się elektryczny karnisz sufitowy powoli wypierają tradycyjne, wymagające dużego nakładu pracy i wielogodzinnego trudu obowiązki domowe. Dzięki ciągłemu udoskonalaniu domowych sprzętów, wprowadzaniu nowinek technologicznych (między innymi takich jak karnisze sufitowe elektryczne) żyje się nam o wiele łatwiej i wygodniej.

Oprócz tego rozwiązania typu smart house cieszą się ogromna popularnością, ponieważ dzięki nim oszczędzamy czas. Zamiast ręcznie sprzątać, uruchamiamy robota sprzątającego, zamiast zwijać roletę ręcznym sznureczkiem, włączany elektryczne karnisze mocowane do sufitu. Czas, który dzięki temu otrzymamy możemy wykorzystać na przyjemniejsze czynności. Możemy pobawić się z dziećmi na placu zabaw, porozmawiać na kanapie ze współmałżonkiem, wyjść na kawę do kawiarni z przyjaciółką, na spacer z psem do pobliskiego parku, czy oddać się naszym pasjom. Tyle można zrobić ciekawych rzeczy, kiedy postawi się na nowoczesne technologie, które zastąpią nasze codzienne domowe obowiązki. Warto zatem zainwestować w takie rozwiązania jak elektryczny karnisz sufitowy i cieszyć się życiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLakier do drewna – jak nakładać?
Następny artykułKolumna prysznicowa – hit czy kit?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here