Białe meble do biura - wady i zalety

Bardzo modne od kilku sezonów białe meble budzą poza zachwytem również sporo kontrowersji. Wiele osób, chcących wybrać ten właśnie kolor mebli do biura zastanawia się, czy jest to dobry pomysł i jak sprawdzą się one w codziennym użytkowaniu. Oczywiście rozwiązanie to ma zarówno zalety, jak i wady. Trzeba zatem porównać potencjalne korzyści z ewentualnymi minusami i podjąć decyzję, czy białe meble będą odpowiednie do naszego biura.

Biel optycznie powiększy i rozjaśni biuro

W przypadku pomieszczeń biurowych o niewielkim metrażu, to właśnie umeblowanie ich na biało może dodać im wizualnie sporo cennej przestrzeni. A większa przestrzeń do pracy z pewnością pozytywnie wpłynie na kreatywność naszą oraz naszych pracowników. Najlepszy efekt można uzyskać, jeśli również w bieli będą utrzymane także ściany czy też posadzki. Biuro, w którym dominuje kolor biały będzie również wyraźnie rozjaśnione, co najlepiej da się zobaczyć w pochmurne dni.

Kolor biały to atrybut profesjonalistów

Uniwersalny charakter białej barwy sprawia, że za jej pomocą można wykreować w pomieszczeniach biurowych dowolną atmosferę, w zależności od branży, w jakiej działamy. Zdecydowanie najbardziej pożądana jest jednak aura profesjonalizmu. I to właśnie za pomocą białych mebli można w chyba możliwie najprostszy sposób sprawić, że nasze biuro będzie wyglądało na miejsce nowoczesne, w którym pracują wysokiej klasy specjaliści.

Białe wnętrze wymaga porządku

Stosy dokumentów na biurkach, wypełnione po brzegi segregatory na regałach – to w wielu biurach codzienność. Niestety nawet niewielki nieporządek na tle białych mebli będzie wyglądał wyjątkowo niekorzystnie, dając wrażenie prawdziwego chaosu. Decydując się na białe meble musimy zatem mieć na uwadze, że dla uzyskania najlepszego efektu koniecznie będzie utrzymywanie biurowych dokumentów oraz akcesoriów na swoich miejscach – najlepiej w zamkniętych szafkach tak, aby nie pozostawały one na widoku.

Częstsze sprzątanie to konieczność

Chyba wszyscy zdają sobie sprawę, że na białych meblach dużo szybciej widać każdy, nawet najmniejszy brud. Nie inaczej jest w przypadku mebli biurowych w tym kolorze – bardzo odznaczać się na nich będą chociażby ślady po kubkach z kawą czy też odciski palców. Nawet z pozoru mało widoczny kurz na białych blatach będzie znacznie rzucał się w oczy. Dlatego jeśli jesteśmy estetami i jesteśmy w stanie efektywnie pracować wyłącznie w czystym, lśniącym biurze, wybór białych mebli powinniśmy bardzo dobrze przemyśleć.

W białe meble biurowe możesz zaopatrzyć się w sklepie Akord: https://sklep.akord.net.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAntyki i nowoczesne mieszkanie?
Następny artykułSwoje własne miejsce na relaks
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here