Biokominek - gorący trend na jesień

Od wieków ludzie cenili ogień, dawniej czciliśmy go jako żywioł. Obecnie także doceniamy jego właściwości. Nie ma nic przyjemniejszego niż ogrzać się po jesiennym spacerze, lub poczytać książkę zimowym wieczorem przy kominku.

Energicznie tańczące płomienie, migotliwe blaski i przyjemne ciepło, potrafią skutecznie rozproszyć mrok najmroźniejszej zimowej nocy. Poniższy artykuł ma na celu przybliżyć Państwu najnowszy, a właściwie najgorętszy trend wnętrzarski – jakim jest biokominek. Udowadniamy, że wcale nie trzeba inwestować w potężne paleniska i kominy, aby cieszyć się w zaciszu własnego domu przyjemnym widokiem kominka. Pomysłowi projektanci, inspirując się obecnym trendem eko i wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, proponują innowacyjne i funkcjonalne rozwiązanie jakim są biokominki wolnostojące.  Piękne i niezwykle praktyczne urządzenia na dobre podbiły serca projektantów wnętrz na całym świecie. Zachęcamy, poznaj nowatorski trend, którego nikt, kto ceni wyszukany design nie może pominąć!

Jak działa biokominek?

Wygoda, atrakcyjność, bezpieczeństwo – te trzy cechy najtrafniej opisują działanie nowoczesnych biokominków.

Te wyjątkowe urządzenia pełnią we wnętrzu kilka funkcji. Po pierwsze biokominek daje możliwość wprowadzenia do wnętrza ciepłego ognia, w sposób łatwy i szybki, urządzenia rozpala się i gasi bardzo prosto, bez dymu i dodatkowych zabiegów. Dzięki temu, że biokominki są zasilane na biopaliwo, nie wymagają kominów ani instalacji elektrycznych. Dzięki temu, może sobie na nie pozwolić, nie tylko mieszkaniec willi czy domu, ale także osoby posiadające mieszkanie o mniejszym metrażu. Biopaliwo podczas spalania wytwarza substancje nieszkodliwe dla zdrowia – para wodna i dwutlenek węgla, w bardzo małych ilościach. Para wodna, uwalniając się podczas spalania biopaliwa, doskonale nawilża powietrze, sprawia, że dużo przyjemniej się oddycha. Natomiast ilość powstającego podczas spalania dwutlenku węgla jest porównywalna do ilości jaką wytwarza pięć dorosłych osób, przebywających w jednym pomieszczeniu.

Nowość na rynku stanowią biokominki, do których produkcji wykorzystuje się kompozyty, wytworzone z takich tworzyw jak : poliester, czy szklano-winylopoliester. Tworzywa te są wykorzystywane przy produkcji jachtów wodnych, dlatego łatwo sobie wyobrazić jak dużą trwałość i wytrzymałość posiadają. Nie straszne są im warunki atmosferyczne, deszcz, niskie i wysokie temperatury.

 

Gdzie można ustawić biokominek?

Ich niezwykłą zaletą jest, że możemy zastosować je dosłownie wszędzie ! Zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz domu, eleganckie biokominki stworzą miłą, rodzinną atmosferę.

Miłe spotkanie z przyjaciółmi wieczorową porą na tarasie, relaks w ogrodzie z ciekawą książką czy krótka drzemka w wygodnym hamaku na werandzie – wszędzie tam, na straży spokojnego nastroju i przytulnego odczucia, doskonale sprawdzi się stylowy biokominek. Dzięki stylowemu designowi biokominki doskonale wkomponują się w otoczenie luksusowych mebli. Będą wyszukaną dekoracją salonu, jadalni czy zimowego ogrodu. Relaks w blasku domowego kominka podczas długich, zimowych, mroźnych wieczorów- coś wspaniałego! Aby zapewnić sobie prywatność  i intymność i podkreślić charakter wyjątkowych wieczorów w towarzystwie najbliższych, miłych chwil ogrzanych ciepłem biokominka, warto ustawić go w altanie ogrodowej. Zapewni nam wtedy niepowtarzalne widoki i atmosferę. Wszystkich, którzy jeszcze nie mają altany ogrodowej, zapraszamy na stronę https://ogrodolandia.pl/altany-ogrodowe gdzie doświadczeni fachowcy pomogą Państwu w wyborze najlepszego zestawu biokominka i altany – gwarancji miłego wypoczynku na świeżym powietrzu, nawet w chłodne dni!

Dzięki temu, że cały biokominek jest niezwykle lekki i poręczny, z łatwością możemy zmieniać miejsce jego ustawienia. Rano na tarasie, towarzyszy nam przy śniadaniu, popołudniu podczas odpoczynku po obiedzie w salonie i wieczorem, romantycznie w sypialni… mamy również możliwość wyposażyć go w komplet kółek. Pomysłowo schowane w dnie urządzenia, nie będą wpływać na jego nienaganny wygląd, a z pewnością ułatwią jeszcze bardziej jego przemieszczanie. Jeżeli planujemy korzystać z biokominka na zewnątrz, polecamy zapoznać się z kilkoma dodatkowymi akcesoriami, które z pewnością ułatwią nam jego użytkowanie. Jednym z praktycznych i stylowych dodatków, jest szklany klosz, który otacza palenisko. Klosz zabezpiecza ogień w kominku podczas szczególnie wietrznych dni. Dodatkowo zwiększa nasze bezpieczeństwo, podczas korzystania z uroków tego niezwykłego urządzenia. Polecamy także specjalny pokrowiec na biokominek. Nasze produkty są bardzo trwałe, a osłona ma je chronić jedynie przed brudem i kurzem, tak aby były zawsze gotowe do użycia.

 

Ten polski trend jest „hot”!

Połączenie wysokiej jakości i niebanalnego wzornictwa – taki cel przyświecał projektantom biokominków. Produkt,który powstał, idealnie wpisze się w każde unikatowe wnętrze, niezależnie czy będzie to przestrzeń klasyczna, elegancka, nowoczesna czy minimalistyczna. Dzięki wyjątkowemu designowi i prostej funkcjonalności urządzenia, biokominek doskonale zaspokoi potrzebę piękniej dekoracji i ocieplenia wnętrza. Dzięki łatwej możliwości przemieszczania, możemy wykorzystywać go na zmianę, dziś trochę przy oknie, jutro blisko fotela, a potem…?

Kształt kominka to delikatna opływowa bryła, bardzo subtelna i spokojna w odbiorze, dzięki czemu nie przytłacza wnętrza i otoczenia, a raczej delikatnie je dopełnia. Warstwa zewnętrzna jest to delikatnie połyskująca powłoka, co potęguje wrażenie elegancji i prestiżowego charakteru tego produktu. Jeżeli chcemy uczynić biokominek trochę bardziej indywidualnym, możemy wsypać do szklanego cylindra dekoracyjne kamienie. W ten sposób nadamy mu indywidualnego, oryginalnego charakteru.

Wybierając swój wymarzony model biokominka,musimy zdecydować się na odpowiedni kolor. Odcienie jasne polecamy miłośnikom romantycznych przestrzeni, stylu skandynawskiego lub shabby-schick. Odcienie żywe, barwne będą doskonałe do wnętrz urządzonych w stylu pop-artu. Natomiast do aranżacji nowoczesnych wnętrz lub jako wyposażenie loftów polecamy mocne barwy. Jeżeli jednak mają Państwo inne oczekiwania, nie ma żadnego problemu. Producent z chęcią zrealizuje Państwa indywidualny projekt.

Kilka słów o biopaliwie…

Biokominki są zasilane substancją o nazwie biopaliwo. Jest to nic innego, jak alkohol etylowy o 96%-wym stężeniu, zawierający niewielką ilość wody. Spalany płyn nie jest szkodliwy dla środowiska i nie emituje żadnych toksyn, dlatego docenią go osoby troszczące się o środowisko. Powstający w wyniku jego spalania dwutlenek węgla jest przyswajany przez rośliny,  więc powtórnie wykorzystany. Paliwo do biokominków powstaje na skutek fermentacji roślin – kukurydzy, buraków itp. dlatego daleko mu do innych szkodliwych paliw. To wszystko tłumaczy nazwę urządzenia – to przecież BIOkominek.

To jeszcze nie koniec zalet biopaliwa ( zwanego też bioetanolem) – jest to opał dwukrotnie efektywniejszy niż drewno. Dokonując zakupu biopaliwa, jeżeli chcemy mieć gwarancję jego jakości, wybierajmy zawsze takie substancje, które posiadają atesty i certyfikaty, np. certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH. Kupując biopaliwo niepewnej jakości ryzykujemy nasze zdrowie i zdrowie naszych najbliższych.

Kiedyś napisano „ogień jest piękny i magiczny, bo choćby zgasł, zawsze można rozpalić go na nowo.” Biokominki są tego najlepszym dowodem. Wiecznie wesołe, jasne płomyki z chęcią zapraszamy pod swój dach. Rozjaśniają nasze otoczenie aurą miłego blasku i ciepła,które wszyscy przecież tak bardzo lubimy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAby spało się wygodnie…
Następny artykułJak przyczynić się do ratowania planety?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here