Co należy wiedzieć o domach modułowych

Czy marzysz o wybudowaniu swojego własnego domu, ale jednocześnie nie chcesz tracić wielu miesięcy, a nawet wielu lat na długie prace? Świetnym rozwiązaniem jest dom modułowy. Sprawdźmy czym się charakteryzuje oraz z czego tego rodzaju budynki są wykonane.

Domy modułowe i ich zyskanie na popularności

Domy modułowe w naszym kraju już od kilku dobrych lat zyskują na popularności, chociaż zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się one w krajach Skandynawii, na zachodzie Europy, jak i także w Stanach Zjednoczonych. Sam rozwój budownictwa modułowego, zmiana technologii, jak i także stopień prefabrykacji sprawił, że domy modułowe już się nie kojarzą z tanimi kontenerami bez żadnego wyrazu i coraz częściej przypominają całoroczne oraz nowoczesne obiekty.

Domy modułowe są obecnie najkrótszym sposobem na wybudowanie swojego własnego domu. Budowa na pewno nie wymaga zatrudnienia inspektora nadzoru, a sam stopień zaawansowania pracy nie jest uzależniony w żadnym wypadku od warunków atmosferycznych. Co więcej, jeśli się zdecydujemy na zatrudnienie specjalistów, wykwalifikowanych do pracy w danej technologii, zminimalizujemy niemal do zera ryzyko powstawania pewnych ewentualnych wykonawczych błędów.

Czym się wyróżniają domy modułowe?

Domy modułowe są świetnym rozwiązaniem szczególnie dla osób, którym brakuje cierpliwości i chcą się w miarę szybko wprowadzić do nowego domy. Takie domy mogą się zarówno stać budynkami mieszkalnymi, które to wymagają pozwolenia na budowę, jak i także stanowić rodzaj wypoczynkowych domków niepołączonym z gruntem trwale.

Gotowe modułowe domy składają się z komponentów określonych, które to na placu budowy należy połączyć ze sobą na specjalnie przygotowanych do tego fundamentach. W znacznej większości te fragmenty są przygotowywane w fabryce, gdzie przede wszystkim powstają same konstrukcje domów oraz także elementy wykończeniowe.

Producenci domów modułowych posiadają w swoich katalogach projekty gotowe domów. Stanowią one najczęściej od kilku do kilkunastu propozycji domów parterowych, piętrowych, ze skośnymi dachami oraz z poddaszem nieużytkowym. Niektóre z firm akceptują projekty zewnętrzne, które są dostarczane przez klienta i go adaptują do potrzeb samej budowy.

Modułowe budynku przestały być już dawno obiektami sezonowymi. Rozwój technologii oraz materiały pozwalają na stworzenie budynków całorocznych, dla których jedyną pracą murowaną jest wylanie fundamentowej płyty. Na rynku można znaleźć bardzo dużo projektów ciekawych na ocieplenie domów modułowych, a budowa najczęściej trwa do trzech miesięcy.

A czego są budowane takie domy? Budynku modułowe są wykonane z prefabrykatów, a więc gotowych elementów, które są wykonane w fabryce. Do prefabrykatów możemy zaliczyć stropy, ściany, ale także większe elementy, które stanowią nawet połowę domu. Te budynku wykonywane są najczęściej w dwóch konstrukcjach. Mowa tutaj o konstrukcji szkieletowej, gdzie rdzeniem jest drewno czy też stal, albo też wykonanej z ramy stalowej, która wypełniona jest gliną zmieszaną z betonem.

Jak najbardziej budownictwo modułowe jest szeroko polecane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here