Jak schłodzić dom w trakcie upałów

Temperatura powietrza w mieszkaniu jest niezwykle istotna dla komfortowego funkcjonowania we własnym domu i dobrego samopoczucia jego mieszkańców. Gdy latem z nieba leje żar, a w mieszkaniu czujesz się jak w saunie, niezwykle trudno jest swobodnie zająć się codziennymi obowiązkami, nie wspominając o gotowaniu posiłków dla siebie i najbliższych.  Sprawdź co zrobić, aby uniknąć zbyt wysokiej temperatury w pomieszczeniach i jak skutecznie schłodzić dom w trakcie letnich upałów.

Zainwestuj w dobry wiatrak do mieszkania

Wiatraki i wentylatory to najpopularniejsze i najbardziej przystępne cenowo rozwiązania, które mogą pomóc szybko schłodzić pomieszczenie. W zależności od tego, jaką ilością miejsca w pomieszczeniu dysponujesz masz do wyboru wentylatory biurkowe, tradycyjne stojące modele na cienkiej nóżce oraz wiatraki podłogowe i kolumnowe. Oto główne cechy, które powinien mieć dobry sprzęt.

  • Opływowy kształt zagwarantuje cichą pracę urządzenia, bezpieczeństwo i estetyczny wygląd.
  • Zdalna obsługa za pomocą pilota jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.
  • Wentylator może obracać się na boki, dzięki czemu ma większy zasięg i lepiej ochładza pomieszczenie.
  • Posiadają regulowaną moc nawiewu.

Duży wybór wentylatorów i klimatyzatorów znajdziesz na stronie https://www.empik.com/agd/male-agd/wentylacja-i-klimatyzacja

Domowe sposoby na ochłodzenie pomieszczenia

Istnieje kilka opcji, dzięki którym możesz obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, domowymi sposobami, bez użycia dodatkowego sprzętu. Po pierwsze, przewietrz dom, otwierając okna z przeciwległych stron. Najlepiej zrób to w nocy, kiedy jest najchłodniej. Jeśli to nie pomoże, zawieś białą bawełnianą tkaninę na oknie, koniecznie wilgotną. Woda będzie z niej stopniowo odparowywać i ochłodzi szyby delikatnie obniżając temperaturę w pomieszczeniu. Warto jednak podkreślić, ze wspomniane metody są krótkotrwałe, a tkanina wisząca w oknie na dłuższą metę jest mało estetycznym rozwiązaniem.

­ Pozostałe sposoby na schłodzenie domu w trakcie upałów

Jeśli żaden z powyższych sposobów nie obniżył temperatury w twoim domu, to zapoznaj się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami:

  • Folia przeciwsłoneczna naklejana na okna może być montowana na zewnątrz oraz wewnątrz mieszkania. Dzięki nowoczesnej technologii odbija ona promienie słoneczne i redukuje ilość ciepła, która dostaje się do wnętrza domu.
  • Rolety zewnętrzne, czyli rolety elewacyjne są montowane na zewnątrz. Również ograniczają napływ ciepłego powietrza do domu latem, zaś zimą chronią przed chłodem. Można sterować nimi za pomocą pilota lub smartfona.
  • Chłodzenie sufitowe to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie estetykę i, minimalizm. Montaż tego systemu polega na zamocowaniu paneli chłodzących w podwieszanym suficie. Są to cienkie rury, w których znajduje się zimna woda. To bardzo ciche rozwiązanie, które sprawdzi się również -w mieszkaniach alergików, ponieważ nie powoduje unoszenia się kurzu i pyłu. –
  • Klimatyzacja to także popularna opcja do domu i mieszkania, która gwarantuje chłód w upalne lato. Dzięki nowoczesnemu systemowi można sterować nią zdalnie, a także utrzymywać optymalną temperaturę w całym domu.

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu, zwłaszcza podczas upałów, jest bardzo ważne, jeśli zależy nam na komfortowym spędzeniu tego okresu. Lata bywają bardzo gorące, a możliwość ochłodzenia się w mieszkaniu i swobodnego funkcjonowania jest niezmiernie istotna. Wybierz rozwiązanie, które zagwarantuje ci spokój i chłód w najbardziej upalne dni.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo należy wiedzieć o domach modułowych?
Następny artykułWiśnia Łutówka – opis gatunku
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here