Jak schłodzić dom w trakcie upałów?

Jak schłodzić dom w trakcie upałów

Temperatura powietrza w mieszkaniu jest niezwykle istotna dla komfortowego funkcjonowania we własnym domu i dobrego samopoczucia jego mieszkańców. Gdy latem z nieba leje żar, a w mieszkaniu czujesz się jak w saunie, niezwykle trudno jest swobodnie zająć się codziennymi obowiązkami, nie wspominając o gotowaniu posiłków dla siebie i najbliższych.  Sprawdź co zrobić, aby uniknąć zbyt wysokiej temperatury w pomieszczeniach i jak skutecznie schłodzić dom w trakcie letnich upałów.

Zainwestuj w dobry wiatrak do mieszkania

Wiatraki i wentylatory to najpopularniejsze i najbardziej przystępne cenowo rozwiązania, które mogą pomóc szybko schłodzić pomieszczenie. W zależności od tego, jaką ilością miejsca w pomieszczeniu dysponujesz masz do wyboru wentylatory biurkowe, tradycyjne stojące modele na cienkiej nóżce oraz wiatraki podłogowe i kolumnowe. Oto główne cechy, które powinien mieć dobry sprzęt.

  • Opływowy kształt zagwarantuje cichą pracę urządzenia, bezpieczeństwo i estetyczny wygląd.
  • Zdalna obsługa za pomocą pilota jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.
  • Wentylator może obracać się na boki, dzięki czemu ma większy zasięg i lepiej ochładza pomieszczenie.
  • Posiadają regulowaną moc nawiewu.

Duży wybór wentylatorów i klimatyzatorów znajdziesz na stronie https://www.empik.com/agd/male-agd/wentylacja-i-klimatyzacja

Domowe sposoby na ochłodzenie pomieszczenia

Istnieje kilka opcji, dzięki którym możesz obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, domowymi sposobami, bez użycia dodatkowego sprzętu. Po pierwsze, przewietrz dom, otwierając okna z przeciwległych stron. Najlepiej zrób to w nocy, kiedy jest najchłodniej. Jeśli to nie pomoże, zawieś białą bawełnianą tkaninę na oknie, koniecznie wilgotną. Woda będzie z niej stopniowo odparowywać i ochłodzi szyby delikatnie obniżając temperaturę w pomieszczeniu. Warto jednak podkreślić, ze wspomniane metody są krótkotrwałe, a tkanina wisząca w oknie na dłuższą metę jest mało estetycznym rozwiązaniem.

­ Pozostałe sposoby na schłodzenie domu w trakcie upałów

Jeśli żaden z powyższych sposobów nie obniżył temperatury w twoim domu, to zapoznaj się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami:

  • Folia przeciwsłoneczna naklejana na okna może być montowana na zewnątrz oraz wewnątrz mieszkania. Dzięki nowoczesnej technologii odbija ona promienie słoneczne i redukuje ilość ciepła, która dostaje się do wnętrza domu.
  • Rolety zewnętrzne, czyli rolety elewacyjne są montowane na zewnątrz. Również ograniczają napływ ciepłego powietrza do domu latem, zaś zimą chronią przed chłodem. Można sterować nimi za pomocą pilota lub smartfona.
  • Chłodzenie sufitowe to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie estetykę i, minimalizm. Montaż tego systemu polega na zamocowaniu paneli chłodzących w podwieszanym suficie. Są to cienkie rury, w których znajduje się zimna woda. To bardzo ciche rozwiązanie, które sprawdzi się również -w mieszkaniach alergików, ponieważ nie powoduje unoszenia się kurzu i pyłu. –
  • Klimatyzacja to także popularna opcja do domu i mieszkania, która gwarantuje chłód w upalne lato. Dzięki nowoczesnemu systemowi można sterować nią zdalnie, a także utrzymywać optymalną temperaturę w całym domu.

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu, zwłaszcza podczas upałów, jest bardzo ważne, jeśli zależy nam na komfortowym spędzeniu tego okresu. Lata bywają bardzo gorące, a możliwość ochłodzenia się w mieszkaniu i swobodnego funkcjonowania jest niezmiernie istotna. Wybierz rozwiązanie, które zagwarantuje ci spokój i chłód w najbardziej upalne dni.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:3/5]
Separator image Posted in Dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *