Co wybrać, meble na zamówienie czy ze sklepu

Każdy z nas podczas urządzania wnętrz stoi przed dylematem jakie meble wybrać. Czy powinny być to systemowe meble gotowe se sklepu (tzw. pudełkowe), czy też wykonywane pod konkretny wymiar. Każde z tych rozwiązań niesie za sobą pewne korzyści. My chcemy przekonać Cię, że meble robione na indywidualne zamówienie lepiej spełnią Twoje oczekiwania podczas codziennego użytkowania.

Codziennie przebywasz w mieszkaniu, które powinno być dostosowane do Twoich potrzeb. Musisz się w nim czuć dobrze i nie możesz ciągle potykać się o wystające ranty mebli lub źle ustawione szafki. Wszystko powinno być urządzone z klasą, zgodnie z Twoimi nawykami w ulubionych kolorach i stylu.

Na jakie meble się zdecydować?

Każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady. Wybór tego idealnego zależy od naszych preferencji osobistych, naszego stylu życia, czasu i zaangażowania jaki chcemy poświęcić na urządzenie wnętrza swojego mieszkania. Czasami chcemy wiedzieć od razu jak meble będą wyglądać. Oglądamy zdjęcia w meblowych sklepach internetowych, przeglądamy wizualizacje salonu, kuchni, gabinetu czy łazienki wyposażonej w dane meble. Mamy na nich zaprezentowane kompletnie urządzone wnętrza, z których czerpiemy inspirację nie tylko na temat samych mebli, ale także wystroju wnętrza, dodatków dekoracyjnych i sprzętów dodatkowych.

Pamiętajmy jednak, że to są wizualizacje wnętrz idealnych, które są zaaranżowane pod dany mebel idealnie. To nie znaczy, że po przywiezieniu ich do naszego domu i postawieniu szafek oraz zawieszeniu półek wszystko będzie tak samo idealnie wyglądać. Bardzo często jesteśmy zawiedzeni uzyskanym efektem. Wynika to z faktu iż posiadamy już pewne wyposażenie, które niekoniecznie dobrze komponuje się z nowymi meblami. Wymiary pomieszczeń powodują, że nie jesteśmy idealnie dopasować bryły mebli do dostępnej przestrzeni. Powstają puste miejsca, które rzucają się w oczy zaraz po wejściu do pomieszczenia i psują ogólny wygląd burząc zaplanowaną harmonię.

Tych niekorzystnych cech nie będą posiadały meble na wymiar, dostępne pod adresem https://meblekarpinskikoza.pl/meble-na-wymiar/slask/katowice/ Wykonywane w niewielkiej rodzinnej manufakturze, dobrze zaprojektowane kuchnie, szafy, garderoby, sypialnie, biblioteki i gabinety są zaprojektowane z myślą o uzyskaniu spójnej kompozycji z wystrojem całego domu, niezależnie od wymiaru pomieszczeń. Jeśli jesteśmy zauroczeni meblami w danym stylu, dajmy na to w stylu minimalistycznym, nowoczesnym, industrialnym, rustykalnym, w stylu angielskim, prowansalskim, skandynawskim, glamour, w stylu pop (pop-art) bądź eklektycznym, możemy być pewni, że projekt będzie spełniał nasze oczekiwania co do klasy, elegancji i szyku. Cała przestrzeń będzie idealnie zagospodarowana i nie będzie wpadek w postaci dziur z pustym miejscem. Projektant wnętrz zadba o każdy szczegół, możemy być o to spokojni.

Co zrobić z wnęką na ścianie?

Zdarza się, że posiadane przez nas mieszkanie ma specyficzny układ. Występują załamania ścian, różnego rodzaju wnęki, skosy i inne ograniczenia powodujące, że zastosowanie mebli gotowych jest utrudnione. A jeśli da się je wstawić, to przestrzeń nie jest w całości wykorzystana. Kupiony mebel okazuje się za wąski, bądź za niski, za krótki i to sprawia, że nie wiedzieć czemu jakoś nie komponuje się z całością pomieszczenia. Najlepszym wyjściem jest zamówienie u producenta mebli takich, które pasują do Twojego pomieszczenia.

Szafka, regał, półka – ale jakie?

Mieszkania mają różne wielkości, a ich gabaryty nie są projektowane pod zestawy mebli dostępne w sklepach lecz pod uzyskanie określonego metrażu powierzchni mieszkalnej. Jeśli możemy sobie pozwolić na pomieszczenia rozstawne spotkamy się z problemem w rozplanowaniu dużej przestrzeni. Małe pomieszczenia z kolei nie dają się umeblować sprzętem, którym dysponują sklepy. Dlatego najlepiej jest znaleźć projektanta wnętrz, który zaaranżuje wnętrza w Twoim domu czy mieszkaniu, przedstawi Ci swoją wizję i podpowie, jakie meble będą najlepsze. Z pewnością to będą meble zrobione na zamówienie specjalnie dla Ciebie, pod wymiar, by wszystko dobrze pasowało i było w pełni funkcjonalne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here