Naklejki na ścianę

Naklejki na ścianę na trwałe zmieniły nasze podejście do tematu dekoracji pomieszczeń. I to bynajmniej nie tylko w odniesieniu do pomieszczeń mieszkalnych, ale również wielu innych – pracowniczych, biurowych, szkolnych. Zaletą naklejek na ścianę jest ich łatwy sposób nanoszenia, szeroka gama dostępnych wzorów oraz niskie ceny. Jeśli zastanawiasz się nad kupieniem naklejki na ścianę, ale brakuje ci pomysłu – poniżej przedstawiamy garść porad.

Naklejki do pokoju dziennego, salonu, sypialni

Jeśli zastanawiasz się nad możliwością kupienia naklejek na ścianę do któregoś z pomieszczeń dziennych w swoim miejscu zamieszkania, wówczas warto rozważyć kilka następujących pomysłów. Dobrym rozwiązaniem może być wybór naklejek ilustrujących sposób, w który spędzasz czas wolny – naklejki o tematyce czytania książek, literatury, picia wina lub spotkań towarzyskich. Warto też rozważyć zakup naklejki z sentencjami znanych osób, na przykład – motywacyjnymi lub „mądrościowymi” (profesjonalnie nazywane – sapiencjalnymi).

Naklejki do korytarza, przedsionków i na schody

W pomieszczeniach tych nie dysponujemy zazwyczaj dużą powierzchnią, dlatego stosowane w nich naklejki również nie muszą być wielkie. Dobrym pomysłem może być naklejka z motywem drzewa (wprowadzający przyjemny klimat w przedsionkach do mieszkań i domów), a także naklejki z motywami wieszaków (na przykład – naklejka z postacią lokaja pomagającego w zdjęciu płaszcza). Na schody proponujemy naklejki poziome prostokątne, przeznaczone do naklejania na poszczególnych stopniach (szczególnie dobrze wypadają dekoracje Akatja).

Naklejki do łazienki, toalety i kuchni

Miejsca te warto „estetyzować” poprzez nanoszenie na ściany naklejek prezentujących przyjemne dla oka, klasyczne motywy. Szczególnie warto rozważyć motywy geometryczne, minimalistyczne, które wprowadzają poczucie ładu i harmonii. Świetnie też sprawdzą się motywy związane z tematem natury – drzewa, owoców, zwierząt oraz krajobrazów. Ponadto, do kuchni polecamy naklejki z motywami jedzenia i jego przetwarzania – na przykład prezentujące produkty spożywcze lub gotowe potrawy i napoje (kawa!).

Szczególną grupę stanowią tu naklejki dedykowane do nanoszenia na kabiny prysznicowe. Są to naklejki prezentujące motywy kwiatowe (dmuchawce), akty lub półakty, a także motywy geometryczne.

Naklejki do pomieszczeń pracowniczych

W pomieszczeniach pracowniczych należy stosować naklejki związane tematycznie z danym miejscem lub sposobem jego aranżacji. Przykładowo – w biurach, poczekalniach i korytarzach dobrze sprawdzą się wspomniane już naklejki z motywami geometrycznymi, a także rozbudowanymi deseniami kwiatowymi. Naklejki takie będą stanowić pozytywną przeciwwagę dla typowo „biurowych”, nudnych aranżacji.

W salonie piękności oraz fryzjerskim – warto wybrać naklejki z motywem piękna, urody i uczesania. Znajdziemy między innymi wzory prezentujące przystojnych, ładnie ostrzyżonych mężczyzn (w stylu marynarza z brodą) oraz kobiet o bujnej fryzurze. Na siłownię natomiast świetnie sprawdzą się naklejki z cytatami i hasłami motywacyjnymi, które zachęcą odwiedzające je osoby do większego wysiłku w pracy nad sobą.

Warto również wspomnieć o naklejkach dedykowanych do szkoły. W tym przypadku jest to świetny pomysł, by urozmaicić wygląd sal lekcyjnych, dodając im uroku i charakteru. Również na korytarzach szkolnych stosuje się naklejki dekoracyjne. Wybór tematu zależy od różnych czynników – zarówno od rodzaju lekcji odbywających się w danej sali jak i od wieku dzieci, które z niej korzystają.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here