Płyty tarasowe jako element dekoracyjny

Tuż po ukończeniu budowy nowego domu, często następnym krokiem jest zagospodarowanie ogrodu i przestrzeni na zewnątrz. Osoby planujące wybudowanie tarasu powinny zdawać sobie sprawę z konieczności użycia najwyższej jakości materiałów, ponieważ tylko one zapewnią trwałość przez wiele lat. W przeciwieństwie do wykańczania wnętrz, gdzie ściany i podłogi nie są tak narażone na wpływ czynników zewnętrznych, taras podlega innym warunkom. Jednym z rozwiązań są płyty tarasowe oferowane np. przez firmę Jadar. Poniżej przedstawimy kreatywne pomysły na ich wykorzystanie do wystroju tarasu i wnętrz.

Jak wykorzystać płytki tarasowe koło domu?

Płytki tarasowe umieszczone wokół domu mogą mieć znacznie szersze zastosowanie niż jedynie jako pokrycie tarasu. Można je wykorzystać w różny sposób. Przy odpowiednim doborze, płytki zewnętrzne staną się integralną częścią elewacji budynku. Wielokrotnie można spotkać domy, których elewacje zawierają dekoracyjne wstawki wykonane z płytek przeznaczonych na zewnątrz.

Co więcej, służą też do tworzenia praktycznych ścieżek w ogrodzie lub efektownej nawierzchni tarasu. Wielu producentów oferuje również grubsze warianty płyt przeznaczonych na zewnątrz, które mogą być używane do wyłożenia podjazdów.

W asortymencie dostępne są także palisady, które mogą być wykorzystane do oddzielenia nasadzeń od trawnika. Dzięki takim możliwościom zastosowania płytek, stworzenie spójnego projektu elewacji, tarasu, schodów, podjazdu i ścieżek nie stanowi problemu. Warto zadbać o to, żeby poszczególne elementy wykończeniowe współgrały ze sobą estetycznie, co pozwoli uzyskać ponadczasowy wystrój przestrzeni zewnętrznej.

Drewnopodobne płyty tarasowe wokół basenu

Duży ogród otwiera przed nami szerokie perspektywy, ale również wiąże się z większą ilością prac pielęgnacyjnych. Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na regularne koszenie trawnika, szczególnie jeśli na posesji znajduje się basen lub oczko wodne, warto rozważyć ograniczenie obszaru trawy. Aby uporządkować przestrzeń wokół tych obiektów, warto zastosować duże płyty betonowe na taras o wyglądzie drewna.

Taka płyta tarasowa doskonale prezentuje się w większości ogrodów, a wybierając ją, unikamy trudności i kosztów związanych z utrzymaniem prawdziwego drewna, które jest wymagające pod względem konserwacji i potrzebuje szczególnej uwagi. Imitacje płyt tarasowych pozwalają cieszyć się wspaniałym efektem wizualnym, jednocześnie minimalizując ryzyko wilgoci i procesów gnicia. Wyłożone wokół basenu, płyty tarasowe w stylu drewnopodobnym tworzą idealne miejsce do ustawienia parasoli, leżaków i innych mebli ogrodowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł6 sposobów na wykorzystanie zdjęć w aranżacji wnętrza
Następny artykułJakie meble dobrej jakości?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here