drzwi przesuwne - czy to dobre rozwiązanie?

Aranżacja wnętrza to zawsze spore wyzwanie, które wymaga dobrego pomysłu i sprawdzonych rozwiązań. Zamontowanie drzwi przesuwnych to świetny sposób na zaoszczędzenie wolnego miejsca w mieszkaniu. Dodatkowo dzięki nim nadamy lekkości pomieszczeniu i odpowiednio doświetlimy wnętrze.

Czym charakteryzują się drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne zamontowane w salonie mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Jeżeli chodzi o korzyści wynikające z takiego rozwiązania, to możemy do nich zaliczyć oszczędność miejsca. Taki model drzwi nie zajmuje przestrzeni we wnętrzu pokoju. Standardowe drzwi skrzydłowe posiadające 100 centymetrów szerokości, zajmują dość dużo miejsca, gdy są otwarte. W przypadku zamontowanie drzwi przesuwnych, nie mamy tego problemu.

Kolejna zaleta drzwi przesuwnych to łatwość dopasowania. W przypadku, gdy nasza przegroda na drzwi jest niestandardowa możliwe jest ich dopasowanie. Drzwi przesuwne spokojnie można wykonać na zamówienie, tak by pasowały do naszego wnętrza. Możliwe są zarówno różne wymiary, jak i opcje montażu.

Jakie wady mają drzwi przesuwne zamontowane w salonie?

Pierwszą i główną wadą drzwi przesuwnych jest słaba izolacja akustyczna, a w przypadku salonu jest to ważne. Ponieważ to w nim bardzo często oglądamy telewizję, czy słuchamy muzyki. Kolejna wada to to, że przemieszczanie się drzwi wzdłuż ściany, powoduje, że nie można przy niej ustawić żadnych mebli. Może drzwi nie zajmują nam zbędnej przestrzeni, ale w pewnym sensie uniemożliwiają jej zagospodarowanie. Z kolei, gdy zdecydujemy się na montaż drzwi przesuwnych w ścianie, musimy się z tym liczyć, że nie będzie łatwo wybudować gipsowo-kartonową, podwójną ścianę. Jest to problem zwłaszcza, gdy nasz salon jest już w większości urządzony.

Rodzaje drzwi przesuwnych

Rodzaje drzwi przesuwnych dzielą się głównie ze względu na:

  • przeznaczenie – tutaj jest kilka możliwości, na przykład mogą stanowić drzwi do szafy ubraniowej, drzwi do biura lub drzwi do salonu;
  • liczbę skrzydeł – obecnie na rynku są dostępne drzwi przesuwne 1i 2 skrzydłowe;
  • sposób montażu prowadnicy – mamy do wyboru sufitowy lub ścienny;
  • widoczność – drzwi mogą być naścienne lub chowane w ścianie;
  • system przesuwania – drzwi przesuwne mogą być zamontowanie na szynach, rolkach lub wózkach jezdnych;
  • materiał wykonania – rodzajów na rynku jest wiele, możemy wybrać drzwi przesuwne przeszklone, wykonane z płyty drewnopochodnej lub drewna.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/drzwi-przesuwne-do-salonu-jakie-beda-najlepsze/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy warto inwestować w poduszki puchowe?
Następny artykułJaką narzutę na łóżko wybrać?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here