Jaką narzutę na łóżko wybrać

W żadnej sypialni nie może go zabraknąć. Odgrywa najważniejszą rolę w pomieszczeniu, ponieważ tworzy wypoczynkową przestrzeń, bez której sen i relaks byłyby niemożliwe. Wygodne łóżko to priorytet, ale równie ważne jest to, co się na nim znajdzie. Jak zatem dopasować do niego właściwą, czyli atrakcyjną i funkcjonalną narzutę?

Wybór rozmiaru

Narzuty na łóżko różnią się od siebie wyglądem, materiałem wykonania, a także rozmiarem. Na ten trzeci aspekt należałoby spojrzeć w pierwszej kolejności, mimo iż ludzie zwykle postępują odwrotnie. A co z tego, że narzuta będzie przepiękna i fantastycznie połączy się ze stworzoną już aranżacją, jeżeli po dostarczeniu jej do domu okaże się, że jest zbyt mała lub przesadnie długa?

Aby określić właściwe wymiary narzuty, należy najpierw określić, w jaki sposób chce się ją zastosować. Do wyboru są dwie opcje – narzutę można ułożyć w taki sposób, by wystawała ona poza łóżko i zetknęła się z samą podłogą bądź przykryć nią wyłącznie powierzchnię do spania i wsunąć jej rogi pod materac.

Określenie funkcji

Wbrew pozorom nawet taka narzuta, teoretyczne będąca wyłącznie elementem dekoracyjnym, może spełniać kilka dodatkowych funkcji. Domownicy muszą więc zastanowić się nad tym, czego od niej oczekują. Jeżeli zależy im wyłącznie na wyglądzie, będą kierować się tylko estetyką, ale w przypadku kupowania narzuty na zimę warto zwrócić uwagę na to, czy jest ona odpowiednio ciepła.

Wyróżniamy dwie główne odmiany tego typu produktów – pikowane narzuty na łóżko oraz pledy. Pierwsze składają się z dwóch elementów, są stosunkowo ciepłe, ale ich wadą jest to, że są też przeważnie jednostronne. Pledy zdają się być bardziej funkcjonalne, choć ich mankamentem może być cienka struktura, która w żaden sposób nie ogrzeje ciała.

Dopasowanie do aranżacji

Narzuta musi oczywiście pasować do stworzonej już aranżacji wnętrza. Tutaj do wyboru także są dwie opcje. Pierwsza z nich, zdecydowanie popularniejsza, polega na wyborze takiej narzuty, która subtelnie połączy się z wnętrzem i po prostu je dopełni.

Narzuta na łóżko równie dobrze może jednak kontrastować ze swoim otoczeniem. Jeżeli więc sypialnia jest jasna i delikatna, warto pomyśleć o zakupie czegoś w mocniejszym i bardziej wyrazistym kolorze, by przełamać aranżacyjny spokój.

Narzuty na łóżko dostępne są w ofercie vegehome.pl.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here