Czystość samochodu

Czystość w samochodzie to podstawa. Przede wszystkim, o wiele przyjemniej jest podróżować czystym i pachnącym autem. Co więcej, zapewnia nam to bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby zakaźne. Niestety, wiele osób zapomina o tym fakcie i nie przywiązuje wagi do swojego środka transportu. Warto zadbać także o czystość na zewnątrz, dzięki czemu podróż będzie bezpieczniejsza dzięki przejrzystym szybom i lusterkom, a samo auto zaprezentuje się lepiej. Rozpatrzmy nieco szerzej tę kwestię.

Mikroorganizmy w samochodzie

Samochód to dla wielu osób nie tylko środek transportu na krótkie odległości, ale też miejsce codziennej pracy. W szczególności oni powinni zatem wiedzieć, że jednocześnie może on stanowić siedlisko mikroorganizmów, które nie są korzystne dla zdrowia. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, w autach żyją całe kolonie bakterii, wirusów i grzybów. Wiele z nich jest niebezpiecznych dla człowieka i po dostaniu się na dłonie, a potem do ust może powodować zatrucia lub jeszcze poważniejsze choroby. Gdzie zatem znajduje się ich najwięcej?

Jak się okazuje, kierownica to ogromne siedlisko bakterii – czasem jest ich tam więcej niż w publicznej toalecie! Podobną ilość mikroorganizmów można znaleźć na pozostałych elementach, których najczęściej dotykamy, takich jak klamki, skrzynia biegów, hamulec ręczny lub przyciski do otwierania okien.

Czyszczenie wnętrza pojazdu

Ze względu na opisane wyżej zagrożenia, dbałość o czystość samochodu powinna być ważna dla każdego, a w szczególności dla osób, które wożą nimi małe dzieci. Jak wiadomo, maluchy potrafią sięgać dosłownie wszędzie, by sekundę później dotknąć paluszkami ust. To naraża je na jeszcze większe niebezpieczeństwo niż dorosłych.

Idealnym sposobem na wyczyszczenie wnętrza auta będzie wykorzystanie ekologicznych płynów do mycia samochodu marki Biopur, które można znaleźć pod adresem https://www.biopur.org/. Środki te są nie tylko przyjazne dla samochodu i jego użytkowników, ale także dla całego środowiska. Znajdują się wśród nich między innymi płyny uniwersalne, które świetnie sprawdzą się do czyszczenia kokpitu.

Czystość karoserii

Oczywiście, poza stworzeniem idealnych warunków wewnątrz pojazdu, należy także zadbać o to, jak prezentuje się z zewnątrz. Czysty i zadbany samochód to doskonała wizytówka, która świadczyć może o tym, jakimi jesteśmy ludźmi. Zaniedbany samochód, podobnie jak miejsce pracy czy dom, wielu osobom mogą zasugerować, że właściciel takiego pojazdu jest niekompetentny, leniwy lub niedbały, przez co będą mieć do niego mniej zaufania.

Jeśli chcemy uniknąć takiej “łatki”, powinniśmy często zmywać także zabrudzenia zewnętrzne. Może to być szczególnie ważne w okresach przejściowych i zimą, kiedy śnieg, deszcz i błoto szczególnie dają się we znaki. Na takie okazje warto wybrać odpowiednie szampony do karoserii i płyny do mycia szyb, a także do usuwania insektów, które przywrócą pierwotny blask karoserii. Dla bardziej wymagających ciekawym rozwiązaniem będzie również czernidło do opon oraz preparat do felg aluminiowych. Pozwolą one na dodanie autu jeszcze większego szyku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here