decoupage

Coraz więcej ludzi chcąc oderwać się od codziennego stresu i pośpiechu w życiu, szuka sobie hobby, które mogłoby umilić nieco czas. Jeżeli jesteś osobą, która lubi robótki kreatywne lub prace manualne, decoupage to coś wprost idealnego. Tylko co to właściwie jest i na czym on polega? Przeczytaj i dowiedź się więcej!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/decoupage-czyli-swietne-hobby/

Co to jest decoupage?

Decoupage jest to sztuka, dokładnie zwana sztuką zdobniczą. Polega ona na łączeniu ze sobą wzorów, które robi się z papieru lub papierowych serwetek. Za jego pomogą możemy ozdobić w swoim mieszkaniu dekoracje, które dzięki temu nabiorą charakteru. Jeżeli chodzi o decoupage, nie ogranicza Cię absolutnie nic, chyba że wyobraźnia. 

Co jest potrzebne do decoupage – co udekorować?

Na początku musimy wybrać to co chcemy okleić. Metodą tą można ozdobić naprawdę dużą ilość przedmiotów. Idealnie do tego będą nadawać się drewniane pudełka lub skrzyneczki, talerze, miski, wazony, stare szklane butelki, a nawet meble. 

Macie w tym absolutnie wolny wybór. Nada się do tego dosłownie wszystko co macie pod ręką. Tak naprawdę nie musisz kupować specjalnych przedmiotów, które chcesz ozdobić, a skorzystać z tego co masz.

Odpowiedni klej

Co oprócz papierowych chusteczek będzie Ci potrzebne? Przedmiotem, bez którego to wszystko się nie odbędzie jest oczywiście klej. W tym przypadku lepiej jest postawić na jakość, a nie na cenę, Klej powinien być przecież solidny, aby ozdoba na dekoracji trzymała się przez długi czas. Jaka powinna być konsystencja kleju? Powinien być on dość płynny, w końcu rozprowadza się go na bardzo delikatnym materiale, który łatwo można uszkodzić. W sklepach internetowych można zakupić specjalny klej do decoupage. Będzie dostępny w wariantach 3w1 lub 2w1, w którym zawiera się klej, baza oraz lakier.

Narzędzie pracy 

Kleju nie będziemy nadkładać oczywiście palcami. Do tego będzie nam potrzebny pędzel. Nie może być to zwykły pędzel przeznaczony do farb szkolnych, tylko ten specjalny z naturalnego i bardzo miękkiego włosia. Taki pędzel jest niezbędny do tego, aby delikatnie i ostrożnie nałożyć materiał bez uszkadzania go. Kiedy wiesz już co będzie Ci potrzebne, możesz zabrać się do roboty! Włącz kreatywność i działaj 

Zobacz też: http://www.urzadzajmy.pl/okleina-meblowa-jak-ja-przykleic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here