tace gastronomiczne

Te najbardziej banalne i (niestety) najpopularniejsze – wykonane są z bezpłciowego i nietrwałego plastiku. Tace godne uwagi maniaka designu to natomiast produkty nie tylko efektywne, ale i efektowne. A przede wszystkim – to akcesoria stojące w twardej opozycji do nudy i banału. Ale zacznijmy od rzeczy oczywistych…

Taca kuchenna jaka jest, każdy widzi – brzydka, plastikowa, oklepana i kupiona w popularnej sieciówce lub masowym hipermarkecie. Trudno doszukiwać się w niej polotu czy urody. Warto natomiast zaznaczyć, że jak na towar nabyty za kilka groszy – faktycznie spełnia swoją nominalną funkcję. Jest tacą, ot co! Ale przecież można inaczej.

Wychodząc naprzeciw banałom warto przyjrzeć się propozycjom znanych, światowych brandów oferujących akcesoria kuchenne i przedmioty użytku codziennego. Wystarczy bowiem drobny research, aby przekonać się, że nawet najbardziej oczywiste akcesorium przypominać może prawdziwe dzieło sztuki. A przy okazji – doskonale sprawdzać się w swojej użytecznej roli.

Świetną alternatywą dla oklepanych plastików są chociażby tace z melaniny – odporne na działanie wysokich temperatur czy zarysowania, praktyczne i świetnie zachowujące swoje walory użytkowe. Melanina ma jeszcze jedną zaletę – jest materiałem zdecydowanie trwalszym od zawsze pożądanej porcelany. Po prostu – nie tłucze się, a do tego – pięknie eksponuje wypalone na jej powierzchni wzory. Te ostatnie przybierać mogą z kolei postać dowolnych motywów – dekoracyjnych kwiatów, rustykalnych rysunków czy nowoczesnych figur kubistycznych, które idealnie podkreślają minimalistyczny wymiar modernistycznego wnętrza.

O ile taca kuchenna z melaniny to świetny wybór dla miłośnika nowoczesnych trendów, o tyle – dla fanów romantycznych akcentów i wielbicieli bardzo bogatego wzornictwa – najciekawszą propozycją okażą się zapewne tace decoupage – wykonane najczęściej z lakierowanego drewna i wpisujące się w modę na wnętrza w stylu chabby chic.

Zarówno laminowane, jak i wytwarzane precyzyjną techniką decoupage tace do serwowania to fantastyczna alternatywa dla oklepanego wzornictwa. A raczej – alternatywa dla braku pomysłu na jakiekolwiek wzornictwo. Przy okazji – pięknie zdobione i miłe dla oka tace kuchenne to także najlepszy powód do tego, aby raz na zawsze uwolnić się od opatrzonych plastików i wybrać na zakupowy rajd po świecie wnętrzarskich dodatków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaką deskę do krojenia wybrać?
Następny artykułOdnawiamy dom, odświeżamy wspomnienia
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here