Design podany na tacy! – wybieramy najlepsze tace gastronomiczne

tace gastronomiczne

Te najbardziej banalne i (niestety) najpopularniejsze – wykonane są z bezpłciowego i nietrwałego plastiku. Tace godne uwagi maniaka designu to natomiast produkty nie tylko efektywne, ale i efektowne. A przede wszystkim – to akcesoria stojące w twardej opozycji do nudy i banału. Ale zacznijmy od rzeczy oczywistych…

Taca kuchenna jaka jest, każdy widzi – brzydka, plastikowa, oklepana i kupiona w popularnej sieciówce lub masowym hipermarkecie. Trudno doszukiwać się w niej polotu czy urody. Warto natomiast zaznaczyć, że jak na towar nabyty za kilka groszy – faktycznie spełnia swoją nominalną funkcję. Jest tacą, ot co! Ale przecież można inaczej.

Wychodząc naprzeciw banałom warto przyjrzeć się propozycjom znanych, światowych brandów oferujących akcesoria kuchenne i przedmioty użytku codziennego. Wystarczy bowiem drobny research, aby przekonać się, że nawet najbardziej oczywiste akcesorium przypominać może prawdziwe dzieło sztuki. A przy okazji – doskonale sprawdzać się w swojej użytecznej roli.

Świetną alternatywą dla oklepanych plastików są chociażby tace z melaniny – odporne na działanie wysokich temperatur czy zarysowania, praktyczne i świetnie zachowujące swoje walory użytkowe. Melanina ma jeszcze jedną zaletę – jest materiałem zdecydowanie trwalszym od zawsze pożądanej porcelany. Po prostu – nie tłucze się, a do tego – pięknie eksponuje wypalone na jej powierzchni wzory. Te ostatnie przybierać mogą z kolei postać dowolnych motywów – dekoracyjnych kwiatów, rustykalnych rysunków czy nowoczesnych figur kubistycznych, które idealnie podkreślają minimalistyczny wymiar modernistycznego wnętrza.

O ile taca kuchenna z melaniny to świetny wybór dla miłośnika nowoczesnych trendów, o tyle – dla fanów romantycznych akcentów i wielbicieli bardzo bogatego wzornictwa – najciekawszą propozycją okażą się zapewne tace decoupage – wykonane najczęściej z lakierowanego drewna i wpisujące się w modę na wnętrza w stylu chabby chic.

Zarówno laminowane, jak i wytwarzane precyzyjną techniką decoupage tace do serwowania to fantastyczna alternatywa dla oklepanego wzornictwa. A raczej – alternatywa dla braku pomysłu na jakiekolwiek wzornictwo. Przy okazji – pięknie zdobione i miłe dla oka tace kuchenne to także najlepszy powód do tego, aby raz na zawsze uwolnić się od opatrzonych plastików i wybrać na zakupowy rajd po świecie wnętrzarskich dodatków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Separator image Posted in Kuchnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *