Odnawiamy dom

Aranżacja świeżo nabytego „M” czy nadawanie nowego wymiaru dobrze już poznanym czterem ścianom to prawdziwe wyzwanie. Remontowe zawirowania i problemy związane z pościgiem za odpowiednimi materiałami czy uganianiem się za (zwykle) mało słownymi specjalistami od malowania czy układania płytek to najokrutniejsza forma katorgi. Z drugiej strony – wnętrzarskie przeciwności dobrze jest czasem potraktować jako pretekst to zabawy. A ściślej rzecz biorąc –  jako wymówkę do beztroskiego popadnięcia w szał zakupowy i odświeżenia miłych wspomnień.

Puste, pokryte monochromatyczną farbą i otaczające nieumeblowane jeszcze wnętrze salonu czy sypialni ściany potrafią demotywować. Zwykle, aranżacja wnętrz jest dla osób remontujących dom czy odświeżających mieszkanie prawdziwą męczarnią i nudną koniecznością. Przełamując monotonię – jeszcze na etapie planowania podstawowych działań remontowych – dobrze jest zastanowić się nad kwestią dekoratorską i wybrać odpowiednie dodatki do domu. Istnieje bowiem duża szansa, że buszowanie w antykwariatach, spacery po targach staroci czy rajdy po internetowych sklepach oferujących oryginalne dekoracje wnętrz mogą stać się nie tylko świetną przygodą, ale i impulsem do tego, żeby renowację domu przeprowadzić na najwyższy połysk i – co najważniejsze – z nieudawaną pasją.

Sprawdzonym sposobem na to, jak zamienić ciągnący się remont w niekończącą się zabawę jest postawienie na kreatywne, niebanalne dodatki, które – powieszone na świeżo odrestaurowanych ścianach czy umieszczone w niedawno odnowionym salonie – wypełnią kliniczną pustkę przyjemnym ciepłem i sprawią, że niezagospodarowane jeszcze wnętrze stanie się bardziej przytulne. Dobrym, aranżacyjnym wstępem okażą się zapewne ramki na zdjęcia – prywatne „łapacze” czasu i domowe klasery archiwizujące miłe wspomnienia.

Ramki na zdjęcia – wypełnione sentymentalnymi fotografiami czy bardzo dekoracyjnymi grafikami – sprawiają, że puste, ascetyczne i lekko klaustrofobiczne wnętrza stają się (po prostu!) bardziej przyjazne. Ale to nie wszystko! Mając na uwadze szeroki wybór takich akcesoriów – to właśnie ramki mogą stać się dekoratorską inspiracją i gadżetem, który najmocniej wpłynie na finalny wystrój wnętrz odświeżonego domu czy mieszkania.  W tym wypadku – zasada wyboru konkretnego dekoru jest banalnie prosta. Jeśli lubimy minimalizm – stawiajmy na ramki nowoczesne, na przykład metalowe czy plastikowe. Kiedy uznamy, że najlepiej czujemy się w aranżacjach przytulnych – strzałem w dziesiątkę okażą się ramki drewniane czy wykonane techniką decoupage. Wybór stylu, który reprezentować będą takie drobne dekory nierzadko świetnie predestynuje wygląd skończonej całości. A poza tym – ozdabianie gołej, odświeżonej ściany ulubionymi fotografiami i obrazami to symboliczny krok w nowy początek i udany start w pogoni za wymarzonym aranżem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDesign podany na tacy! – wybieramy najlepsze tace gastronomiczne
Następny artykułAnatomia kuchni
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here