Drzwi kuchenne – jakie wybrać?

Wyboru drzwi nigdy nie pozostawiaj kwestii przypadku. Szczególnie drzwi kuchenne powinny być dobierane skrupulatnie, aby spełniały w 100 proc. swoje zadanie i idealnie dopełniały przestrzeń, w której się gotuje, ale często również spędza wolny czas przy kawie czy herbacie.

Przed zakupem dobrze zastanów się, czego oczekujesz od swoich drzwi. Znaczenie ma przede wszystkim stylistyka kuchni, jej wielkość, stopień naświetlenia, a nawet to, jak dużo w niej pichcisz. I chociaż bardzo często stosuje się dziś rozwiązanie, w którym salon jest połączony z aneksem, to niektórzy z nas wolą jednak oddzielić te przestrzenie od siebie.

Drzwi odporne na zabrudzenia – dla lubiących gotować

Jak wspominaliśmy wcześniej, na wybór drzwi ma wpływ to, jak często i jak dużo gotujesz. Jeśli w kuchni spędzasz sporo czasu, przygotowując rozmaite potrawy, musisz pamiętać, jak ważny jest odpowiedni dobór drzwi. Skrzydła odporne na zabrudzenia to takie, które są gładkie, bez żadnych zakamarków i trudnych do wyczyszczenia żłobień. Jednolita tafla bardzo ułatwia domycie każdego zabrudzenia. Pamiętaj także, by drzwi, które wybierasz były odporne na wilgoć i nagłe zmiany temperatury, które mogłyby je wypaczyć i sprawić, że ulegną deformacji.

Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne – dla lubiących przestrzeń i swobodę

Jeśli dotąd nie miałeś do czynienia z drzwiami przesuwnymi, być może podchodzisz do nich sceptycznie. Nie ma jednak powodu, by się przed nimi wzbraniać. Pozwolą ci zaoszczędzić naprawdę wiele przestrzeni, zwłaszcza kiedy masz jej niewiele do wykorzystania. Mała kuchnia to problem wielu osób, dlatego wychodzą mu naprzeciw drzwi z systemami przesuwnymi.

Co właściwie masz do wyboru? Wszystko zależy od producenta. Firma CAL https://www.drzwi-cal.pl/ w swojej ofercie ma aż cztery różne systemy, z których z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Pierwszym z nich jest jeden z najpopularniejszych, czyli system naścienny, posiadający mechanizm umieszczony na ścianie, po którym przesuwają się drzwi. Dzięki temu zyskasz dodatkową przestrzeń w kuchni, ponieważ skrzydło nie zajmuje miejsca wewnątrz. System wewnątrzścienny natomiast różni się tym, że jak sama nazwa wskazuje, cały mechanizm ukryty jest w ścianie. Tam również chowają się drzwi po otwarciu. System Magic z kolei to rozwiązanie dla osób lubiących minimalistyczne i nowoczesne wnętrza. W tym przypadku otwór w ścianie jest zakryty jedynie skrzydłem, bez żadnych dodatkowych mechanizmów. Co więcej, tor ślizgowy pozostaje kompletnie niewidoczny. Do wyboru jest również system Ergon, który od reszty różni się tym, że jest to rozwiązanie przesuwno-obrotowe. Te drzwi otwierają się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, co pozwoli oszczędzić trochę miejsca w obu pomieszczeniach.

Drzwi z przeszkleniami – dla lubiących jasne pomieszczenia

Z problemem ciemnych, niedoświetlonych kuchni boryka się wiele osób. Trudno się w niej gotuje i niechętnie spędza czas. Jest jednak na to sposób. To drzwi z przeszkleniami. Zawsze świetnie sprawdzają się w kuchniach i znacznie rozświetlają pomieszczenie. Jeśli masz do czynienia z niedostatecznie doświetloną kuchnią wybierz duże, pionowe przeszklenie, które zajmie większą część tafli drzwi i będzie stanowiło jedną całość. Często natomiast wystarczy jedynie kilka elementów szklanych umieszczonych poziomo, naprzemiennie z drewnianymi elementami.

Nowoczesne aranżacje kuchni z drzwiami CAL

Dobrze dobrane drzwi kuchenne to takie, które zapewniają wygodę ich użytkowania i komfort w trakcie przebywania w tym pomieszczeniu. Ma na to wpływ także ich kolorystyka, która wbrew pozorom jest bardzo istotna. Choć najpopularniejszym i pewnym rozwiązaniem są beże i brązy, coraz częściej odchodzi się od nich na rzecz bieli. Pasuje idealnie do nowoczesnych pomieszczeń. Szukasz nowych drzwi? Szeroki wybór drzwi wewnętrznych kuchennych znajdziesz w ofercie firmy CAL.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here