Firany na metry – wygodne i ekonomiczne rozwiązanie

Gotowe czy kupowane na metry ? Jakie firany będą lepszym rozwiązaniem w aranżacji naszego okna ? Przyjrzyjmy się temu, jakie plusy i minusy mają firany na metry w kontekście dostępności gotowych rozwiązań.

Zalety firan gotowych

Gotowa firanka ma jedną ogromną zaletę – nie musimy martwić się, że coś nie będzie pasować – wystarczy dobrze zmierzyć długość i szerokość okna, by mieć pewność, że firanka będzie świetnie dopasowana. Nie trudno też wyobrazić sobie końcowy efekt – mamy przecież przykładową aranżację na zdjęciu i można zobaczyć firankę w całości. Jeśli interesują nas jakieś szczególne elementy ozdobne – szarfy, upięcia, marszczenia to w przypadku firan szytych, nie trzeba bawić się w szwaczkę i wykonywać aranżacji samodzielnie. Firanka po wyjęciu z opakowania jest gotowa do zawieszenia. To co dodatkowo ważne, to sposób mocowania firanki. Zazwyczaj, gotowe firany posiadają dodatkowo system łatwego montażu – np. w postaci szelek, które zawiesza się na karniszu czy w komponowanych w materiał kółek. To znacznie ułatwia i przyspiesza proces wieszania firanki. Niestety, firanki gotowe są nieco droższe od tych, które kupić można na metry, nie znajdą zastosowania przy oknach w nietypowym rozmiarze oraz nie zawsze to, co na fotografii bądź u koleżanki wygląda dobrze, sprawdzi się w naszym mieszkaniu.

No dobrze, zatem skoro gotowe firanki mają tyle zalet, to po co decydować się na firany metrażowe? Otóż to rozwiązanie bywa w wielu przypadkach niezastąpione (mimo szerokiej dostępności firan gotowych).

Firany na metry – kiedy wybrać ? 

Niegdyś dostępne były jedynie w tej formie. Dziś wybierane są nieco rzadziej, choć w wielu przypadkach nadal są niezastąpione. Kiedy? Na przykład wtedy, kiedy chcemy ozdobić okno nietypowe – o niestandardowych wymiarach. Firany metrażowe przydają się również wtedy, kiedy sposób w jaki chcemy ozdobić okno nie jest typowy. Firany metrażowe mają też jeszcze jedną niepodważalną zaletę – są indywidualne – bo nawet taka sama firanka, nieco inaczej zawieszona czy upięta, będzie robić sprawiać zupełnie inne wrażenie.  Do tego dochodzi ogromny – większy  niż w przypadku firan gotowych – wybór i niższa cena, która pozwala nam zmieniać aranżację okna tak często jak nam się podoba.

W skrócie, firany na metry to rozwiązanie, na które choć raz zdecydował się każdy i które w wielu przypadkach przewyższa gotowe propozycje firan, choć jest nieco mniej wygodne i wymagające dodatkowych zabiegów.

Nowoczesne, modne i tanie firany do pokoju i salonu, firany kuchenne, firany dla dzieci, woalowe i żakardowe w sklepie https://firanex.net/firany-gotowe

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomaluj mieszkanie z aplikacją
Następny artykułUrządzamy poddasze
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here