Firany na metry – wygodne i ekonomiczne rozwiązanie

Firany na metry – wygodne i ekonomiczne rozwiązanie

Gotowe czy kupowane na metry ? Jakie firany będą lepszym rozwiązaniem w aranżacji naszego okna ? Przyjrzyjmy się temu, jakie plusy i minusy mają firany na metry w kontekście dostępności gotowych rozwiązań.

Zalety firan gotowych

Gotowa firanka ma jedną ogromną zaletę – nie musimy martwić się, że coś nie będzie pasować – wystarczy dobrze zmierzyć długość i szerokość okna, by mieć pewność, że firanka będzie świetnie dopasowana. Nie trudno też wyobrazić sobie końcowy efekt – mamy przecież przykładową aranżację na zdjęciu i można zobaczyć firankę w całości. Jeśli interesują nas jakieś szczególne elementy ozdobne – szarfy, upięcia, marszczenia to w przypadku firan szytych, nie trzeba bawić się w szwaczkę i wykonywać aranżacji samodzielnie. Firanka po wyjęciu z opakowania jest gotowa do zawieszenia. To co dodatkowo ważne, to sposób mocowania firanki. Zazwyczaj, gotowe firany posiadają dodatkowo system łatwego montażu – np. w postaci szelek, które zawiesza się na karniszu czy w komponowanych w materiał kółek. To znacznie ułatwia i przyspiesza proces wieszania firanki. Niestety, firanki gotowe są nieco droższe od tych, które kupić można na metry, nie znajdą zastosowania przy oknach w nietypowym rozmiarze oraz nie zawsze to, co na fotografii bądź u koleżanki wygląda dobrze, sprawdzi się w naszym mieszkaniu.

No dobrze, zatem skoro gotowe firanki mają tyle zalet, to po co decydować się na firany metrażowe? Otóż to rozwiązanie bywa w wielu przypadkach niezastąpione (mimo szerokiej dostępności firan gotowych).

Firany na metry – kiedy wybrać ? 

Niegdyś dostępne były jedynie w tej formie. Dziś wybierane są nieco rzadziej, choć w wielu przypadkach nadal są niezastąpione. Kiedy? Na przykład wtedy, kiedy chcemy ozdobić okno nietypowe – o niestandardowych wymiarach. Firany metrażowe przydają się również wtedy, kiedy sposób w jaki chcemy ozdobić okno nie jest typowy. Firany metrażowe mają też jeszcze jedną niepodważalną zaletę – są indywidualne – bo nawet taka sama firanka, nieco inaczej zawieszona czy upięta, będzie robić sprawiać zupełnie inne wrażenie.  Do tego dochodzi ogromny – większy  niż w przypadku firan gotowych – wybór i niższa cena, która pozwala nam zmieniać aranżację okna tak często jak nam się podoba.

W skrócie, firany na metry to rozwiązanie, na które choć raz zdecydował się każdy i które w wielu przypadkach przewyższa gotowe propozycje firan, choć jest nieco mniej wygodne i wymagające dodatkowych zabiegów.

Nowoczesne, modne i tanie firany do pokoju i salonu, firany kuchenne, firany dla dzieci, woalowe i żakardowe w sklepie https://firanex.net/firany-gotowe

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *