Urządzamy poddasze

Urządzamy poddasze

Poddasza często bywają przez nas porzucone i pełnią jedynie funkcję magazynu lub suszarni. Wiele osób zniechęca się do wykańczania pomieszczeń ze skosami, bo boi się problemów podczas prac budowlanych.

Wciąż pokutuje też przekonanie, że korzystanie z takiego pokoju jest niewygodne. Czas rozprawić się z tymi mitami i udowodnić, że poddasze może być piękne i wygodne, a remont nieuciążliwy.

Pomysł na poddasze

Na poddaszu można urządzić wiele rodzajów pomieszczeń. Jeśli mamy dzieci, to może ono stać się ich kącikiem zabaw. W przypadków osób pracujących w domu warto urządzić tam swoją pracownię lub biuro i zyskać trochę ciszy i spokoju. Poddasze może też być znakomitym miejscem na odpoczynek i rozrywkę dla całej rodziny. Można zamontować tam kino domowe, urządzić siłownię  lub kącik na różnego rodzaju gry. Pomieszczenia ze skosami dobrze sprawdzają się także w roli sypialni.

Wykończenie poddasza

Pomieszczania znajdujące się pod samym dachem mają tendencję do zwiększonego nagrzewania się. Warto tutaj zainwestować w dobrą izolację termiczną. Bardzo ważne jest też zapewnieni szczelności pokrywy dachu, aby nie było problemów z przeciekaniem. Do wykańczania poddasza idealnie nadają się płyty karton gips. Rodzaje dostępnych na rynku płyt znajdziesz na przykład na stronie Siniat. Z łatwością możemy zamontować je zarówno na ścianach prostych, jak i skosach i sufitach. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość umieszczenia oświetlenia punktowego lub w formie pasków LED już w samym suficie. Warto pamiętać, że płyty karton gips dają też możliwość przygotowania półek lub wnęk pod szafy z drzwiami przesuwnymi. W ten sposób możemy dobrze wykorzystać miejsca, gdzie skosy są znaczne na stworzenie ciekawej  i funkcjonalnej formy szaf. Jeśli poddasze jest podtrzymywane przez drewnianą konstrukcję, to warto tak zaaranżować przestrzeń, aby była ona widoczna. W ten sposób stworzymy niepowtarzalny klimat. Jeśli na poddasze wchodzi się po drabince lub stromych schodach to trzeba pamiętać o dobrym zabezpieczeniu tego miejsca.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *