Urządzamy poddasze

Poddasza często bywają przez nas porzucone i pełnią jedynie funkcję magazynu lub suszarni. Wiele osób zniechęca się do wykańczania pomieszczeń ze skosami, bo boi się problemów podczas prac budowlanych.

Wciąż pokutuje też przekonanie, że korzystanie z takiego pokoju jest niewygodne. Czas rozprawić się z tymi mitami i udowodnić, że poddasze może być piękne i wygodne, a remont nieuciążliwy.

Pomysł na poddasze

Na poddaszu można urządzić wiele rodzajów pomieszczeń. Jeśli mamy dzieci, to może ono stać się ich kącikiem zabaw. W przypadków osób pracujących w domu warto urządzić tam swoją pracownię lub biuro i zyskać trochę ciszy i spokoju. Poddasze może też być znakomitym miejscem na odpoczynek i rozrywkę dla całej rodziny. Można zamontować tam kino domowe, urządzić siłownię  lub kącik na różnego rodzaju gry. Pomieszczenia ze skosami dobrze sprawdzają się także w roli sypialni.

Wykończenie poddasza

Pomieszczania znajdujące się pod samym dachem mają tendencję do zwiększonego nagrzewania się. Warto tutaj zainwestować w dobrą izolację termiczną. Bardzo ważne jest też zapewnieni szczelności pokrywy dachu, aby nie było problemów z przeciekaniem. Do wykańczania poddasza idealnie nadają się płyty karton gips. Rodzaje dostępnych na rynku płyt znajdziesz na przykład na stronie Siniat. Z łatwością możemy zamontować je zarówno na ścianach prostych, jak i skosach i sufitach. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość umieszczenia oświetlenia punktowego lub w formie pasków LED już w samym suficie. Warto pamiętać, że płyty karton gips dają też możliwość przygotowania półek lub wnęk pod szafy z drzwiami przesuwnymi. W ten sposób możemy dobrze wykorzystać miejsca, gdzie skosy są znaczne na stworzenie ciekawej  i funkcjonalnej formy szaf. Jeśli poddasze jest podtrzymywane przez drewnianą konstrukcję, to warto tak zaaranżować przestrzeń, aby była ona widoczna. W ten sposób stworzymy niepowtarzalny klimat. Jeśli na poddasze wchodzi się po drabince lub stromych schodach to trzeba pamiętać o dobrym zabezpieczeniu tego miejsca.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFirany na metry – wygodne i ekonomiczne rozwiązanie
Następny artykułCzym jest malowanie proszkowe?
Od 2007 roku zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przez ten czas nauczyłam się wielu fascynujących umiejętności. Blog jest moją prywatną oazą, na której dzielę się pomysłami na urządzenie własnego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here