Gdzie kupić kątowniki stalowe

Dach jest bardzo ważną częścią w konstrukcji domu. Co za tym idzie, nie ma miejsca na żadne niedoróbki – wszystko musi być wykonane bez zarzutu. Oczywiście w przypadku większości domów nie ma mowy o estetycznym i odpornym na uszkodzenia dachu, jeśli zabraknie solidnej więźby dachowej. Można powiedzieć, że stanowi ona coś w charakterze szkieletu całej konstrukcji. Jeśli tak ją potraktować, to kwestie solidności są absolutnie priorytetowe. O tym, czy więźba będzie mocna i odporna decydują między innymi właściwie dobrane złącza ciesielskie. Tych jest w ofercie rynkowej wiele, jednakże tylko sklepy wyspecjalizowane w tym obszarze mogą zaproponować najlepsze rozwiązania.

Wśród powszechnie wykorzystywanych połączeń trzeba wskazać kątowniki stalowe. Są one dość proste w formie i umożliwiają efektywne łączenie i montaż belek. Te są szalenie istotne z punktu widzenia dobrej więźby dachowej. Kątownik powinien być wykonany z wytrzymałej na obciążenia oraz zniekształcenia stali, jednakże to nie wszystko. Szalenie istotna jest także odporność na korozję i czynniki zewnętrzne. Zapewnia ją ocynk stosowany standardowo w przypadku tego rodzaju elementów. Jeśli chodzi o specyfikację i formę, mamy do czynienia z daleko idącą różnorodnością.

Dostępne rodzaje kątowników, czyli szereg opcji w zasięgu ręki

Potencjał związany z kątownikami jest duży, ponieważ możliwych wariantów więźb dachowych jest bardzo wiele. Niektóre dachy są naprawdę złożonymi konstrukcjami i w takich przypadkach nie ma mowy o tym, by w grę wchodziło jedynie kilka najbardziej elementarnych połączeń. Dlatego dostępne są między innymi kątowniki stalowe określane jako belkowe, kotwowe, łącznikowe czy krokwiowe. Nie jest to koniec, ponieważ klasyfikacja obejmuje również modele kątowników wygięte pod kątem 135 stopni, z przetłoczeniem czy też podpórki do łat. Znajdzie się też kilka innych rodzajów. Fachowcy mają więc niemałe pole manewru.

Kolejne naturalne pytanie brzmi: gdzie kupić kątowniki stalowe, aby spisały się one w optymalny sposób? Jak wspomniano na początku, najlepszą opcją są sklepy specjalistyczne. Można liczyć w nich na fachowe doradztwo, a także szeroki wybór. Jednym z krajowych liderów w tej materii pozostaje od lat sklep e-Armet.pl, który działa jako hurtownia stacjonarna w Poznaniu, aczkolwiek za pomocą platformy sprzedaży online zaspokaja potrzeby klientów z całej Polski. – Pytania o kątowniki stalowe są dość częste, bo to jedne z powszechniej użytkowanych złączy ciesielskich – mówi pan Przemysław, specjalista sklepu. – Ich ceny nie są wysokie, co jest ważne dla nabywców. Jednocześnie możemy zapewnić elementy doskonałej jakości, które sprawdzą się praktycznie w każdej sytuacji – dodaje.

Dobre kątowniki stalowe – cena i jakość idą w parze

Obserwując rynek w aspekcie związanym ze złączami ciesielskimi, dość łatwo można dojść do wniosku, że nie są one elementami kosztownymi, co rzecz jasna ma duże znaczenie dla kupujących. Można bowiem zaopatrzyć się w sporą ilość takich połączeń, bez potrzeby inwestowania w to znaczących środków. Dobry kątownik stalowy nie stanowi w tym wymiarze wyjątku, a jego rola w czasie budowy dachu jest ogromna. Zwłaszcza że coraz częściej inwestorzy decydują się na realizację projektów o dość dużej złożoności. To naturalne, że w kręgu ich zainteresowań są połączenia ciesielskie o różnorodnej postaci.

Można długo wymieniać rodzaje kątowników, jednakże poza tym ważne są także ich gabaryty. Wszak w toku prac nad dachem użytkowane są belki o różnej grubości. Jeśli chodzi o dostępne na rynku kątowniki stalowe, wymiary przedstawiają się naprawdę różnorodnie. W zasadzie każdy standardowy typ kątownika występuje w odmiennych rozmiarach, dzięki czemu można je bez trudu dobrać do materiału wykorzystywanego w czasie konstruowania dachu. Dekarzom oraz cieślom znacząco ułatwia to prace, a jednocześnie daje szansę na realizację nawet śmiałych architektonicznych wizji.

Więcej na e-armet.pl

Hurtownia ARMET ul. Reglowa 13, 60-113 Poznań, tel. 61 832 18 25.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here