Tańsze alternatywy do kuchni

Urządzenie jakiegokolwiek pomieszczenia w domu w dobrym i gustownym stylu wymaga oczywiście sporego nakładu czasu, ale także finansowego. Jednak pytanie czy na pewno wszystko, co najdroższe i najbardziej ekskluzywne jest jedynym rozwiązaniem? Nasza odpowiedź brzmi – nie, ponieważ istnieje mnóstwo tańszych zamienników do aranżacji wnętrza, które może zakupić lub wykonać samodzielnie, o czym przekonasz się w naszym dzisiejszym wpisie o kuchennych akcesoriach.

Nowa stara lodówka

Stanowi ona często centralny punkt w każdej kuchni, ponieważ to już wokół niej organizuje się resztę, czyli szafki, blaty i pozostałe wyposażenie kuchenne. Lodówka jest też inwestycją na dłuższy okres czasu, aczkolwiek wiele osób zapomina lub zwyczajnie nie może pozwolić sobie na jej częstszą wymianę, co niekiedy jest konieczne, ponieważ jest to sprzęt AGD jak każdy inny i wymaga regularnej wymiany po pewnym czasie eksploatowania. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, ponieważ nie musisz już zbierać na nowy sprzęt, a wystarczy, że okleisz swoją starą lodówkę!

To jeszcze mało znany i popularny sposób na renowację wyposażenia AGD, który nie kosztuje wiele, a robi zniewalający efekt. Wystarczy zastanowić się jaki design najlepiej pasowałby do Twojej kuchni, a następnie można poszukać w sklepach budowlanych ciekawych tapet, fototapet czy innych specjalnych naklejek wielkości Twojej lodówki. Musisz zmierzyć dokładnie jej wymiary, kupić odpowiedni materiał, a następnie położyć go albo na samych drzwiach lodówki albo obkleić ją całą w zależności, który efekt podoba Ci się bardziej. W każdym razie to jedno z prostszych rozwiązań na odświeżenie aranżacji kuchni, a nie będzie kosztować Cię tyle, co nowy sprzęt AGD.

Organizer kuchenny

Kiedy już zdecydujesz się na odmianę swojej lodówki, nie będziesz przecież chciał jej dodatkowo zasłaniać licznymi magnesami i karteczkami. To wszystko zdecydowanie gryzłoby się z pozostałą dekoracją lodówki i mogłoby być mało widoczne dla Ciebie i pozostałych członków rodziny. Właśnie dlatego przyda się Wam nowa tablica korkowa, która jest jedną z tańszych opcji, jeśli chodzi o jakiekolwiek tablice ścienne. Nie kosztuje z pewnością tyle co tablica magnetyczna, a mimo wszystko może doskonale sprawdzić się w kuchni i odciążyć nieco Twoją lodówkę od wielu informacji.

Na tablicy korkowej możesz zawiesić wszystkie najważniejsze daty, spotkania, ważne wydarzenia czy telefony, o których nie możesz zapomnieć w najbliższym czasie. Co więcej, może posłużyć jako przestrzeń na zapisanie rodzinnych obowiązków, które dotyczą każdego. Poza tym na tablicy często zawieszane są także ulubione przepisy na domowe obiady i inne przekąski, które wpadną nam do głowy. Zresztą jej zastosowań może być jeszcze więcej, a to już zależy od Ciebie i Twojej kreatywności.

Odsłonięte wnętrze

Coraz popularniejszym rozwiązaniem w nowoczesnych kuchniach jest odkrywanie całego wnętrza, a mianowicie znika już konieczność chowania wszystkich kubków, talerzy czy przypraw. Obecnie pożądanym jest, aby pokazywać je na zewnątrz w ciekawej formie, jak na przykład specjalnie oklejone słoiki, w których możesz przechowywać wszystkie najpotrzebniejsze i najczęściej używane przyprawy. Następnie ulubione kubki mogą wisieć na samodzielnie zrobionych hakach przymocowanych do ścian, podobnie jak własnoręcznie zrobione półki drewniane mogą jednocześnie służyć do podtrzymywania poszczególnych akcesoriów kuchennych, a także prezentować się bardzo oryginalnie, gdy będą tworzyć niepowtarzalny wzór.

Możliwości jest wiele, a wystarczy nieco poszperać w internecie i poszukać różnych interesujących inspiracji i gotowych aranżacji wnętrza, które mogą następnie zmotywować Cię do zmian w swoim mieszkaniu, a dokładniej w kuchni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here