plakat

Bez wątpienia na charakter oraz atmosferę w pomieszczeniu wpływają odpowiednio dobrane dodatki. Zdarza się, że nawet niewielka ozdoba może mieć kluczowy wpływ na odbiór pokoju. Jedną z najnowszych form dekoracji dostępnych na rynku są oryginalne plakaty ścienne. Stanowią one przede wszystkim przystępną cenowo alternatywę dla wielkoformatowych obrazów. Niemniej przy wyborze plakatu warto kierować się nie tylko indywidualnymi zainteresowaniami. Jak dobrać plakaty ścienne do wystroju wnętrz? Czym kierować się podczas wyboru?

Styl skandynawski a plakaty ścienne

Styl skandynawski zdecydowanie cieszy się ogromną popularnością na rynku aranżacji wnętrz. Polacy docenili go przede wszystkim ze względu na funkcjonalność, prostotę oraz naturalność. Niemniej zdarza się, że pomieszczenia urządzone w stylu skandynawskim są odbierane jako surowe. Dlatego warto zdecydować się na uzupełnienie przestrzeni oryginalnymi dekoracjami. Wśród nich można znaleźć m.in. plakaty łączące w sobie czerń oraz biel, ale także wykorzystujące wzory geometryczne. Bez wątpienia w pomieszczeniach w styl skandynawskim doskonale sprawdzą się również plakaty przedstawiające naturę bądź zwierzęta. Przede wszystkim ważne jest, aby grafiki zdobiące ściany wyróżniały się stonowaną kolorystyką, przejrzystą formą oraz podobnie jak wystrój wnętrz prostotą. Najlepiej postawić na plakaty w odcieniach czerni, bieli, beżu, a także szarości.

Jakie plakaty wybrać do nowoczesnego pomieszczenia?

Nowoczesne pomieszczenia podobnie jak te urządzone w stylu skandynawskim wyróżniają się prostotą oraz funkcjonalnością. Niemniej nie można zapomnieć o królującym w nich minimalizmie oraz surowości. Kierując się głównymi założeniami stylu nowoczesnego, nie da się nie zauważyć, że domowe przestrzenie wymagają dopełnienia za pomocą ciekawych ornamentów. Warto zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na plakaty utrzymane w czarno-białej kolorystyce, wyróżniające się stylem minimalistycznym, ale także postery, obok których nie da się przejść obojętnie, przedstawiające barwne prace artystyczne. Ciekawą,  a zarazem niezwykle popularną propozycją są również plakaty ukazujące mapę świata. Nie da się ukryć, że taka dekoracja nie tylko pobudza wyobraźnię, ale również w ciekawy sposób dopełnia pomieszczenie o wyrafinowanym charakterze.

Plakaty ścienne a różnorodność dekoracji w eklektycznych wnętrzach

Styl eklektyczny jest znany przede wszystkim ze swojej różnorodności. Łączy w sobie z pozoru wykluczające się style wnętrz, materiały, kolory, a także dekoracje. Mogłoby się wydawać, że bardzo trudno znaleźć dodatki do eklektycznych pomieszczeń. A wystarczy jedynie znaleźć plakaty, które będą wyróżniać się ponadczasowością. Szczególnie dobrze będą komponować się postery ukazujące żywą naturę, ale także styl życia. Ciekawą propozycją są również plakaty z oryginalnymi napisami utrzymanymi w czarno-białej kolorystyce bądź grafiki komiksowe. Niemniej nie można zapomnieć, że dekoracje powinny współgrać z panującą w pomieszczeniu różnorodnością, a dokładnie kolorami ścian czy innymi ozdobami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here